1 Bardak Kefir Kaç Kalori?

1 bardak kefir kaç kalori
1 bardak kefir kaç kalori

Kefir sindirim sistemini düzenleyen etkili bir probiyotik gıdadır. Süt ürünleri grubunda yer alan kefir fosfor, kalsiyum ve folik asit yönünden oldukça zengindir. fermente sür ürünleri arasında yer alan kefir kilo kontrolü ve bağırsak sağlığını düzeltmek isteyenler tarafından günlük düzenli olarak tüketilmelidir. 1 porsiyon kefiri bir bardak süt ya da bir kase yoğurt yerine tüketebilirsiniz.

Kefirin sağlık açısından pek çok faydası olmakla birlikte özellikle de kanserojen etkisi yüksek bir besindir. Düzenli olarak tüketildiğinde başta kolon kanseri olmak üzere birçok kansere karşı etkili koruma sağlar.

Kefirin Faydaları Nelerdir

Bağırsak sağlığı için başlıca destek besinlerden biri olan kefir kaç kalori sorusunu biliyoruz ki hepiniz çok merak ediyorsunuz. Diyet yapanlar, günlük kalori ihtiyacını hesaplayarak beslenme düzenini planlayanlar günlük yediği içtiği besinlerin kalori miktarlarını merak eder. Kefirin besin değerlerini ve 1 bardak kefir kaç kalori gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık…

1 porsiyon miktarı olan 100 gr kefir yaklaşık 52 kaloriye isabet eder. 1 su bardağı yani 200 gr kefir kalori miktari ise 104 kaloridir.

Kefir Kaç Kalori

meyveli kefir kaç kalori
meyveli kefir kaç kalori

Merak edilen bir diğer soru olan bir bardak kefirin kalori miktarı ise sadece 104 kaloridir. Tam yağlı 1 su bardağı kefir yaklaşık 200 gr kefire denk gelir. 1 su bardağı kefir kalorisinin yaklaşık yarısını yağdan alır.

Meyveli kefir kaç kalori sorusunu merak edenler için de hemen belirtelim; 1 bardak meyveli kefir yaklaşık 200 gr ağırlığındadır ve 200 kaloriye denk gelir. 1 bardak meyveli kefir 11 gr protein, 13 gr karbonhidrat ve 10 gr kalsiyum içerir.

Kefirin Besin Değerleri

kefirin besin değerleri
kefirin besin değerleri

100 gr (1 porsiyon) kefirde bulunan besin değerleri şu şekildedir;

Karbonhidrat: 3. 2 gr

Protein: 2.8 gr

Yağ: 3.2 gr

Kolesterol: 13 mg

C vitamini: 1 mg

Potasyum: 150 mg

Kalsiyum: 120 mg

Demir: 0.2 mg

A vitamini: 53 IU

Lif:0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA