Acıbadem Macunu Nedir Nasıl Hazırlanır Faydaları

acı badem macunu
acı badem macunu

Acıbadem Macunu

Herkese merhabalar… Bugünkü konumuz son zamanlarda insanlar arasında akciğer sağlığına yönelik sağladığı faydalar ile oldukça popüler hale gelen bir bitkisel destek karışımı olan acıbadem macunu. Diğer adı olan datça macunu olarak da bilinen bu macun doğal ve tamamen bitkisel içeriği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Sizleri daha fazla merakta bırakmayalım ve dilerseniz acıbadem macunu nedir, acıbadem macunu nasıl hazırlanır, acıbadem macunu nasıl kullanılır, acıbadem macunu faydaları nelerdir konu başlıkları halinde hazırladığımız yazımıza geçelim… Keyifli okumalar dileriz…

Acıbadem Macunu Nedir

Acı badem macunu nedir diye baktığımızda tamamen doğal ve antioksidan gücü yüksek bitki ve baharatlardan hazırlanan şifa deposu bir macun olduğunu görmekteyiz. Özellikle akciğer sağlığına önemli katkılar sunan acıbadem macununu evde kendiniz doğal bir şekilde hazırlayabileceğiniz gibi macunun internet üzerinden satışı da mevcuttur. Ancak macunu internet üzerinden satın almak isteyen okurlarımız için hemen belirtelim ki internet üzerinden satın alacağınız acıbadem macunu içeriğinin güvenilir bir şekilde hazırlanmış olmasına, gıda tarım ve sağlık bakanlığından onaylı olmasına lütfen özellikle dikkat ediniz.

Kudret Narı Faydaları

Evde macun karışımını kendisi hazırlamak isteyenler için acıbadem macunu nasıl hazırlanır sorusunun cevabını gelin hep birlikte görelim.

Acıbadem Macunu Nasıl Hazırlanır

Bir çok hastalığa karşı koruyucu ve tedavi edici özellikleri olan bu şifa dolu acıbadem macunu hazırlanışı da oldukça basittir. Acıbadem macunu karışımını hazırlamak için acı badem, meyan kökü, zencefil ve bal kullanılmaktadır.

Malzemeler

 • 300 gr doğal çiçek balı
 • 300 gr keçi boynuzu / harnup pekmezi
 • 2 yemek kaşığı acıbadem tozu
 • 2 yemek kaşığı meyan kökü
 • 1 yemek kaşığı zencefil tozu

Yapılışı; Tüm malzemeleri çelik bir tencere içerisinde tamamen homojen hale gelene kadar güzelce karıştırın. Çelik tencereyi ocağa alın ve kaynatın. Karışım köpürmeye başlayınca ocağın altını kapatın. Soğuduktan sonra cam bir kavanoz içerisinde muhafaza edin. Buzdolabına koymaya gerek olmayan bu macunun raf ömrü yaklaşık 2 yıldır.

Acıbadem Macunu Nasıl Kullanılır

Acıbadem macunu gün içinde düzenli olarak tüketilmelidir. Yetişkinlerde sabah ve akşam bir tatlı kaşığı çocuklarda ise 1 çay kaşığı kadar tüketilmesi yeterli olacaktır. Bu arada acıbadem macunun tüketilmesi esnasında bol su içilmesi gerektiğini de hemen hatırlatalım.

Acıbadem Macunu Faydaları

Özellikle sigara kullanan ya da sigara dumanına uzun süre maruz kalan kişilerin akciğer sağlığı için önerilen acıbadem macunu eski yıllarda maden işçilerinin tüketmesi için yapılmış doğal bir destek aslında. İçeriğindeki bitki ve baharatlar akciğer sağlığı ve solunum yolu hastalıklarına karşı önemli kalkan görevi olduğu göz önüne alındığında acıbadem macunun faydaları hiç de azımsanacak gibi değil.

Gelin şimdi dilerseniz acıbadem macunu faydaları nelermiş hep birlikte bir göz atalım;

 • Sigara isteğini azaltır. Sigarayı bırakmak isteyenler için oldukça önemli bir besin takviyesidir. Kullanıcı yorumlarına yönelik yapılan araştırmalara bakıldığında acıbadem macununu düzenli olarak tüketen bireylerin sigarayı daha kolay bıraktıkları görülmüştür.
 • Akciğer detoksu sağlar. Özellikle tütün bağımlıları ya da tütün dumanına maruz kalan kişilerin acıbadem macunu tüketmeleri akciğerdeki deformasyonu ve olumsuzlukları önemli oranda azalttığı biliniyor.
 • Sigara kullanıma bağlı olarak görülen organlardaki deformasyonu en aza indirir. Sigaranın olumsuz etkilerini yok eder.
 • Solunumu rahatlatır. Akciğerde tıkalı olan gözenekleri açar.
 • Balgam söktürücü özelliği vardır.
 • Akciğerlerdeki toksin ve mukus tabakasını temizler.
 • Şiddetli öksürüğü keser.
 • Alerjik reaksiyonları en aza indirir.
 • KOAH hastalığına karşı etkili mücadele eder.

Acıbadem Kullanıcı Yorumları

Acıbadem kullanıcı yorumları incelendiğinde miktarına dikkat ederek bilinçli kullanım gerektirdiğini söyleyebiliriz. Acıbadem macunu günlük 2 tatlı kaşından fazla tüketilmemelidir. 2 tatlı kaşığı macun aralığı ise en az 8 saat olmalıdır. Bu nedenle macun tüketimi sabah ve akşam yapılmalıdır. Ayrıca kullanıcı yorumlarına göre acıbadem macununu yerken bol miktarda su tüketilmesi macunun akciğer detoks etkisini daha da artırdığı söylenmiştir.

Acıbadem Macunu Yan Etkileri

Günlük alım dozuna dikkat edildiğinde acıbadem macunun herhangi bir yan etki göstermediği görülmüştür. Aşırı miktarda tüketilmesi en başta mide sorunları gibi pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. Acıbadem macunu kürünü tedavi amaçlı uygulama isteyen sürekli ilaç kullanan, hali hazırda var olan bir hastalığının tedavisi yapılan ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin kullanım öncesinde mutlaka doktor onayı almaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA