Adetliyken Cinsel İlişkiye Girmek Doğru Mu

65
adetliyken cinsel ilişkiye girmek doğru mu
adetliyken cinsel ilişkiye girmek doğru mu

Regl dönemi her sağlıklı kadının ayda bir kez yaşadığı bir olaydır. Döllenmenin olmadığı zamanlarda rahim içinde biriken dokunun dökülmeye ve kan ile dışarıya atılması olayına “regl” ya da halk arasında en bilinen adıyla söyleyecek olursak “adet kanaması” adı verilir.

Regl döneminde yani adetliyken her kadının dikkat etmesi gereken bir takım hususlar bulunur. Ancak bazı sorular vardır ki cevapları kadınlar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Adetliyken Denize Girilir Mi

Bugünkü yazımızda regl dönemindeki kadınların en çok merak ettikleri sorulardan biri olan adetliyken ilişkiye girmek doğru mu, adetliyken hamile kalınır mı gibi merak edilen soruların cevabını vermeye çalışacağız…

Adetliyken İlişkiye Girmek

adetliyken ilişkiye girmek
adetliyken ilişkiye girmek

Adetliyken artan hormonların ya da rahimden gelen sıvının uyarıcı etkisiyle kadının cinsel isteğinde artış görülebilir. Tabii bazı istisnai durumlarda bu durumun tam tersi de görülebilir. Adetliyken cinsel ilişkiye girmek tamamen çiftlerin ortak tercihlerine bırakılsa da dini açıdan bakıldığında İslam dinine göre adetliyken cinsel ilişkiye girmek ise yasak olmakla birlikte tıbbi açıdan bakıldığında ise virüs ya da bakteri enfeksiyonu meydana gelmesi gibi bazı sakıncalar barındırabilir.

Adet Kabı Nedir

Adetliyken ilişkiye girmek kişilerin kendi tercihidir. ancak dikkat edilmesi gereken konular da vardır. Tıbbi açıdan oluşması muhtemel herhangi bir sağlık sorunu durumunu en aza indirmek için prezervatif kullanımı tavsiye edilmektedir. Adetliyken cinsel ilişkiye girmek konusunda dikkat edilmesi gereken ve toplumun geneli tarafından doğru bilinen yanlış bilgilerden biri ise “adetliyken hamile kalınmaz” yanılgısıdır. Regl döneminde cinsel ilişki sonucunda çok düşük oranda da olsa hamile kalınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA