Adetliyken Saç Boyanır Mı

70
adetliyken saç boyanır mı
adetliyken saç boyanır mı

Adet döneminde kadınlar neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmek isterler. Adetliyken tırnak kesilir mi ya da adetliyken saç boyanır mı sorusu merak edilen konulardan sadece bir kaçıdır.

Regl döneminde kadınların oldukça merak ettiği bir konu da saç boyama konusudur. Adetliyken saç boyamanın sakıncalı olduğunu düşünüp aldığı abdestin kabul olmayacağı ya da artan hormon seviyesi ile birlikte boya yapmanın sakıncalı olacağı gibi bir görüş hâkimdir. Bu noktada hemen belirtelim ki kına ya da saç boyası gibi uygulamalar ne gusül ne de namaz abdestine engel teşkil oluşturmaz.

Adetliyken Cinsel İlişkiye Girmek

Adetliyken Saç Boyamak

adetliyken saç boyamak
adetliyken saç boyamak

Adetliyken vücutta hormonların da etkisi ile birlikte bazı değişimler yaşanır. Saç boyası uygulaması hormonların etkisi ile farklı etkilere sebep olabileceği düşük de olsa bir ihtimaldir. Adetliyken saç boyama uygulamaları sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmez sadece istenen boya tonunun tam tutmama gibi bir riski vardır.

Bu sebeple önerilerden biri de adetliyken saç boyama işlemi için saç renginizde sıra dışı bir değişiklik yapmamanızdır. Yani adetliyken saç boyanmaz algısı yanlış olsa da istenilen boya renginin tam renginde tutması için adetliyken saç boyama konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Adetliyken Denize Girilir Mi

Adetliyken vücut ısısında da önemli değişimler olduğu bilinmektedir. Saç boyasının bu ısıdan etkilenerek farklı tonlarda tutabileceği gerçeğini unutmayın. Örneğin beyazları kapatmak için dip boyası ya da köklü saç rengi değişimleri gibi saç renginde önemli değişiklik düşünüyorsanız bunu adet sonrası bir dönemde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak röfle, balyaj ya da saçın kendi renk tonunda hafif bir değişiklik düşünüyorsanız adet döneminde yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Adetliyken Mezarlığa Gidilir Mi

Adetliyken saç boyama konusunda özellikle belirtmek istediğimiz bir ayrıntı da beyazları kapama işlemidir. Adet döneminde saçtaki beyazları kapatmak için yapılan herhangi bir işlemin işe yaramadığı görülmüştür. Saç boyasını beyazlamış saça ne kadar süre uygularsanız uygulayın beyazlar kapanmayacak aksine kızıl ve tuhaf renkte bir renk bozulması meydana gelecektir. Bu sebeple özellikle beyazlarını çok ise ve saç boyası ile kapatmak istiyorsanız adet dönemi yanlış bir zamanlama olacaktır.

Adetliyken saç boyandığında oluşabilecek istenmeyen durumlar şu şekilde özetlenebilir;

  • Beyaz saç telleri kapanmayabilir.
  • Kafa derisinde kaşıntı ve kızarıklık oluşabilir.
  • Saç boyası normalden daha kısa süre tonunu muhafaza eder.
  • Boya tam istediğiniz tonda tutmayabilir.
  • Boya çok kısa süre içinde akabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA