Ağız Temizleme Ve Bakım Suyu Nedir Nasıl Kullanılır

ağız bakım ve temizleme suyu nedir nasıl kullanılır
ağız bakım ve temizleme suyu nedir nasıl kullanılır

Ağız bakımı çok önemlidir. En başta ağız içi kötü kokulara engel olan ağız bakım suyu ağız içi faunasını da dengeler ve de zararlı bakteri oluşumunun önüne geçer.

Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Geçer

Bu günkü yazımızda ağız bakım suyu nedir, ağız temizleme suyu nasıl yapılır ve ağız çalkalama suyu tarifi gibi konu başlıklarını sizler için araştırdık… İyi okumalar dileriz…

Ağız Bakım Suyu Nedir

ağız bakım suyu nedir
ağız bakım suyu nedir

Hiç şüphe yoktur ki ağız bakımının en iyi şekilde yapılması diş bakımına özen göstermekten geçer. Ama son yıllarda ağız bakım suları gibi ürünler ağız ve diş sağlığı için önemli destek sağlamaktadır.

Ağız bakımında önemli destek ürünü olan ağız bakım suyu ağzı içi bakteri oluşumunu engelleyerek diş çürümelerinin de önüne geçer.

Ağız temizleme suyu diş plak oluşumunu da önemli derecede azaltır. Diş plak oluşumunu önlediği için diş çürümelerine karşı da etkili bir koruma sağlar.

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Bir diğer görevi de ağız bakım suyu nefesi tazeler. Ağız kokusu gibi istenmeyen kötü kokuları ortadan kaldırır. Tabiî ki şiddetli ve kronik hale gelen ağız kokusu şikayetiniz var ise hemen bir doktora gidilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ağız Temizleme Suyu Nasıl Kullanılır

ağız bakım suyu nasıl kullanılır
ağız bakım suyu nasıl kullanılır

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Ağız temizleme suyu kullanımında dikkat edilecek bazı hususlar bulunur. En iyi şekilde diş ve ağız bakımı yapmak istiyorsanız diş fırçalama ve diş ipi ile bakımınızın yanı sıra ağız bakım suyunu bakım rutininize eklemenizi tavsiye ederiz. İşte ağzı temizleme suyu kullanımı ile ilgili dikkat edilecek hususlar;

  • Ağzı bakım suyunun etkili olması adına düzenli kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle günlük düzenli olarak diş fırçası ve diş ipi ile ağzı ve diş bakımınıza özen gösterin. Bu uygulamaların ardından desteklemesi için ağız bakım suyunu uygun miktarda kullanın.
  • Ağız bakım suyu kullanım süresi de çok önemli bir konudur. Gargara şeklinde yapılan bu uygulamanın en az 30 saniye en çok 1 dakika sürmesi diş ve ağız bakımı için en ideal süre olarak tanımlanmaktadır.
  • Ağız bakım suyunun kullanmadan önce mutlaka diş doktorunuzdan onay almanızı tavsiye ediyoruz. Piyasada satılan farklı yapıda ağız bakım suyu ve ağız temizleme suyu bulunmaktadır. Bu nedenle en uygun olanını ve kullanım miktarını doktorunuz ile görüşerek kararlaştırabilirsiniz.

Ağız Çalkalama Suyu Tarifi

ağız çalkalama suyu tarifi
ağız çalkalama suyu tarifi

Ağız çalkalama suyu tarifi olarak şimdi sizlere en doğal ağız bakım suyu nasıl yapılır sorusunun tüyosunu vereceğiz. Ağız temizleme suyuna tonlarca para vermenize gerek yok. Evde tamamen doğal malzemeler kullanarak çok basit şekilde ağzı bakım suyunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Ağız Yarası Neden Olur Nasıl Geçer

Ağız ve diş bakımı yaptığı gibi diş yüzeyindeki sarı lekeleri ortadan kaldırır ve ağızda istenmeyen kötü kokuların önüne geçer.

Ağız bakım suyu için gerekli olan iki doğal malzeme; Ada çayı ve deniz tuzudur… Ağız bakım suyunu hazırlamak için yapmanız gereken şey ise oldukça basit; eşit miktarlarda ada çayı ve deniz tuzunu havanda ya da uygun bir kap içerisinde iyice ezin ve fırına verin. Karışım sert bir yapıya ulaşınca fırından alıp tekrar havanda ya da bir kap içinde iyice ezin. Bu karışımı ılık su içine atıp 20 dakika demlendirin. Süzdükten sonra doğal ağız bakım suyunuzu gargara olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Not: Ağız bakım suyu diş fırçası ile bakım yapılmadan hiçbir anlam ifade etmez. Bu nedenle ağzı bakım suyunu kullanırken yine günlük diş fırçası ve diş ipi ile bakım rutinine devam edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA