Aloe Vera Saç Bakımı Saç Maskesi Nasıl Yapılır

76
aloe vera saç bakımı saç maskesi nasıl yapılır
aloe vera saç bakımı saç maskesi nasıl yapılır

Aloe Vera Bakımı

Aloe vera içeriğinde B1,B2,B3 ve B6 vitaminleri başta olmak üzere 12 çeşit vitamin, potasyum, kalsiyum, demir gibi 20 çeşit güçlü mineral ve 18 amino asit etken madde ve antioksidan barındırmaktadır. Hal böyle olunca aloe vara bakımı konusunda saç ve cilt öncelikli olarak yer almaktadır. Cilt için aloe vera bakımı konusunda geçtiğimiz günlerde bir yazı paylaşmıştık. Şimdi de sıra kadın erkek herkes için çok önemli olan sağlıklı saçlara kavuşmak için aloe vera bakımı nasıl yapılır konusunda hazırlanan yazımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Aloe vera saç bakımı ve aloe vera saç maskesi hakkında detaylı bilgi alacağınız yazımızı keyifle okumanızı diliyoruz…

Aloe Vera Saç Bakımı

aloe vera saç bakımı
aloe vera saç bakımı

Aloe vera saç bakımı için oldukça etkilidir. Aloe veranın saçlara faydası ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Aloe vera saç derisine doğal bakım yapar.
 • Saç diplerindeki hücreleri yeniler ve onarır.
 • Saç foliküllerinin daha sağlıklı olmasını sağladığı için saçların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 • Aloe vera yeni saç tellerinin çıkmasını sağlar.
 • Saç tellerini kalınlaştırır ve koparak dökülmelerin önüne geçer.
 • Daha hacimli ve parlak saçlara kavuşturur.
 • Kafa derisindeki tahriş, kızarıklık ve hasarları onarır.
 • Saç dersindeki kepeklenmeyi engeller.
 • Saçları nemlendirir ve besler.

Aloe Vera Saç Maskesi

aloe vera saç maskesi
aloe vera saç maskesi

Aloe vera ile saç bakımı yapmak için en ideal yöntem aloe vera jeli ile hazırlanmış maskelerin saç tellerine ve diplerine uygulanmasıdır. Aloe vera jelini başka hiçbir malzeme kullanmadan tek başına saç bakımı için uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir kaşık yardımı ile yaprakların arasından çıkardığınız aloe vera jelini blender ile iyice püre haline getirin. Akışkan kıvama gelince jeli direkt olarak saç tellerinize sürün ve en az 30 dakika en iyi ihtimalle 1 saat kadar bekletin.  Ardından ılık su ile durulayın. Bu uygulamaya düzenli olarak devam edin.

Aloe vera jelinin yanı sıra başka malzemeler kullanarak da bunun dışında saç maskeleri hazırlayabilirsiniz. Güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği aloe vera saç maskesi tariflerini sizler için derledik… Keyifli okumalar dileriz…

 • Hindistan Cevizi Yağı İle Aloe Vera Saç Maskesi

5 tatlı kaşığı aloe vera jeli ile 3 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını iyice karıştırın. Karışımı tüm saçınızı saç diplerinizden saç uçlarına doğru güzelce sürün. Saç bonesi ya da havlu ile sarıp 1 saat kadar bekletin. Ilık su ile durulayın ve normal şampuanınızla yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 – 2 kez uygulayın.

 • Yumurta İle Aloe Vera Saç Maskesi

3 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 1 adet yumurtayı bir kase içinde güzelce çırpın ve karıştırın.  Karışımı tüm saça diplerden uçlara doğru masaj yaparak yedirin. Havlu ya da bone ile sarıp 30 dakika bekleyin. Ilık su ile karışımdan arındırdığınız saçınızı normal şampuan ile yıkayıp durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda saç dökülmeleriniz azalacak ve güçlenen saç telleriniz beslenmiş olacak.

 • Badem Yağı İle Aloe Vera Saç Maskesi

1 yemek kaşığı aloe vera jelini, 2 yemek kaşığı badem yağını, 1 yemek kaşığı limon suyunu ve 1 ampül E vitaminini uygun bir kap içinde güzelce karıştırın. Saç derisine masaj yaparak tüm saç tellerine güzelce sürün. Yarım saat bekleyin. Ardından durulayın ve normal bir şekilde şampuanlayıp yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 kere yapıp düzenli olarak devam edin.

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir;
Yumurtanın Saça Faydaları Saç İçin Yumurta Maskesi
Doğal Saç Toniği Nasıl Yapılır
Saç Yağlanması Çözüm Nasıl Önlenir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA