Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Tarif

50
bağışıklık sistemini güçlendiren tarif
bağışıklık sistemini güçlendiren tarif

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal Tarif

Vücut sağlığımız için bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemlidir. Kişi öncelikle beslenmesine dikkat ederek, stresten uzak durarak ve tabi ki sporu hayatının bir parçası haline getirip çeşitli egzersizler yaparak bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlayabilir.

Günümüzde çeşitli hastalıklara karşı ilk öncelikle alınması gereken önlem bireyin kendi vücudunu her türlü mikrop, virüs ve bakterilere karşı korumaktır. Adeta kalkan görevi gören bağışıklık sistemi hastalıklara karşı direnç kazanmayı da sağlar. Unutmayın!!! Bağışıklık sisteminiz ne kadar güçlü ise o kadar az hastalanırsınız.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ilk ve öncelikli yapılacak şey beslenme düzenidir. Sağlıklı ve düzenli beslenmenin en başta bağışıklığı artırdığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek.

O halde öncelikle size düşen hazır paketlenmiş gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak, özellikle şekeri hayatınızdan çıkarmak ve organik beslenmeye dikkat etmektir… Peki nasıl olacak bu? Bağışıklığı güçlendirmek adına sağlıklı gıdalar ile düzenli olarak hazırlanan kürler birçok kullanıcı tarafından ve uzmanlar tarafından öneriliyor… Kürleri uygularken önemli olan istikrarlı bir şekilde sağlıklı beslenmeye devam etmeniz ve doktor kontrolünde olmanız…

Özellikle yüksek tansiyon ya da böbrek hastalığı gibi kronik bir rahatsızlığınız varsa bağışıklığınızı artırmak için yapabilecekleriniz hakkında SADECE doktorunuzun tavsiyelerine uymanızı ve kürleri uygulamamanız gerektiğini kesinlikle unutmayın….

Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal tarif oldukça basit hazırlanıyor ve sadece  2 malzemeden oluşuyor. Bu malzemelerden biri kefir diğeri de arpadır. Hazırlayacağınız bu karışım ile düzenli kullanım sonrasında hastalıklara karşı daha dirençli bir vücuda sahip olacaksınız. İçeriğindeki arpa kemik ve kas sağlığı için çok önemli etkiler yaparken mide hastalıklarına karşı iyi gelmektedir. Hazmı kolaylaştıran, bağırsakların çalışmasını destekleyen, depresyon gibi sinir ve ruh sağlığı hastalıklarını iyileştiren kefir ise ayrıca bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için en önemli besinlerin başında gelmektedir.

Kefirin Faydaları Nelerdir?

1) Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kefir ve arpa kürü

Bağışıklık sistemini güçlendiren tarif için gereken malzemeler;

  • 1 su bardağı arpa
  • 1 su bardağı kefir

Yapılışı; 1 su bardağı arpayı güzelce haşlayın. İyice yumuşayınca mutfak robotundan geçirin ve üzerine 1 su bardağı kefiri ilave edin. homojen bir şekilde oluncaya kadar karıştırın. Buzdolabında muhafaza edebileceğiniz bu karışımı soğuk halde iken gün içerisinde tüketin. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu karışımı haftada bir kez taze olarak hazırlayıp düzenli olarak tüketin.

2)Bağışıklık sistemini güçlendirmek için sarımsak ve çörek otu kürü

Bağışıklık sistemini güçlendiren tarif için gereken malzemeler;

  • 2 diş sarımsak
  • 1 yemek kaşığı çörek otu
  • 2 su bardağı içme su
  • 1 çay kaşığı doğal bal

Yapılışı; 2 su bardağı içme suyunu cezveye alın ve kaynatın. 2 diş sarımsağı kabuklarını soymadan sadece ikiye bölün ve kaynayan suya atın. çörek otunu da ilave edip ocağın altını kapatın. yaklaşık 8 – 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Karışımı süzerek bir bardağa alın ve içine bir çay kaşığı bal ilave edin. (Dilerseniz bal katmayabilirsiniz.) Bağışıklık sistemini güçlendiren bu karışıma 14 gün boyunca devam edin. Her gün sabah ve akşam yemeklerinden iki üç saat sonra (her öğünden sonra 1 bardak) için. Karışımı 14 gün uyguladıktan 2 hafta ara verin.Dilerseniz tekrar başlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA