Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Tarif

bağışıklık sistemini güçlendiren tarif
bağışıklık sistemini güçlendiren tarif

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Tarif

Vücut sağlığımız için bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemlidir. Kişi beslenmesine dikkat ederek, stresten uzak durarak ve çeşitli egzersizler yaparak bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlayabilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler nelerdir diye merak ediyorsanız linke tıklayarak en detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendiren iksir tarifi 2 malzemeden oluşan bir karışım. Bu malzemelerden biri kefir diğeri de arpadır. Hazırlayacağınız bu karışımı çocuk ya da yetişkin tüm bireylerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında hastalıklara karşı daha dirençli bir vücuda sahip olacaksınız. İçeriğindeki arpa kemik ve kas sağlığı için çok önemli etkiler yaparken mide hastalıklarına karşı iyi gelmektedir. Hazmı kolaylaştıran, bağırsakların çalışmasını destekleyen, depresyon gibi sinir ve ruh sağlığı hastalıklarını iyileştiren kefir ise ayrıca bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için en önemli besinlerin başında gelmektedir. Kefir hakkında daha detaylı bilgiler için kefirin faydaları nelerdir, kefir zayıflatır mı yazısına tıklayabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendiren tarif için gereken malzemeler;

  • 1 su bardağı arpa
  • 1 su bardağı kefir

Yapılışı; 1 su bardağı arpayı güzelce haşlayın. İyice yumuşayınca mutfak robotundan geçirin ve üzerine 1 su bardağı kefiri ilave edin. homojen bir şekilde oluncaya kadar karıştırın. Buzdolabında muhafaza edebileceğiniz bu karışımı soğuk halde iken gün içerisinde tüketin. Hazırlayacağınız bu karışımı haftada bir kez düzenli olarak yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here