Balık Kokusu Evden Nasıl Çıkar

44
balık kokusu evden nasıl çıkar
balık kokusu evden nasıl çıkar

Bu günkü yazımız da balık kokusu evden nasıl çıkar ve balık kokusu fırından nasıl çıkar konularını da kapsıyor… Mutfakta pratik bilgiler başlığı altında hazırladığımız faydalı bilgilerden biri olan balık kokusu nasıl çıkar yazısı ile sizleri baş başa bırakıyoruz… Faydalı olması dileğiyle…

Mutfakta Pratik Bilgiler

Günlük hayatın koşuşturması içinde kimi zaman günün 24 saatine sığamaz oluruz. Temizlik ve yemek gibi ev işleri, çocuk bakımı, sosyal ilişkiler, iş yerindeki yoğunluk gibi rutinler yüzünden neredeyse kendine zaman ayıramaz olur insan.

Adeta bir ağır yük olarak bizi bekleyen ev işlerini hızlı ve pratik bir şekilde yapmak bize çok büyük zaman kazandırır. Mutfakta pratik bilgiler sayesinde gereksiz işler için boşa zaman harcamaz sevdiklerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca sadece zaman açısından değil kullanılan malzeme ve enerjiden de tasarruf sağlayarak aile ekonomisine ciddi katkılar sağlayabilirsiniz.

Şimdi de dilerseniz gelin hep birlikte balık pişirirken nelere dikkat etmeli ve mutfakta pratik bilgiler hakkında önemli püf noktalarına bir göz atalım… Keyifli okumalar diliyoruz…

Evde Pratik Bilgiler

Balık Kokusu Nasıl Çıkar

Balık kokusu nasıl geçer diye merak edenler bu yazımızı sizler için… Herkesin aslında çok severek yediği balık kokusu çoğu kişi için büyük bir sorun. Hal böyle olunca balık kokusu nasıl çıkar, balık kokusu nasıl giderilir gibi soruların cevabını bilmek de önemli bir yer alıyor.

Özellikle yemek hazırlama ve pişirme aşamasında çok önemli bir yeri olan mutfakta pratik bilgiler başlığı altında balık kokusu elden nasıl çıkar ve balık kokusu elden nasıl çıkar ve balık kokusu nasıl giderilir ile ilgili harika tüyolar vereceğiz bugün sizlere…

Koltuktaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Balık Kokusu Nasıl Giderilir

  • Balık kızartma yağına birkaç damla limon suyu sıkın. Böylece hem mutfağınız daha az balık kokacak hem de yağı başka kızartmalar için kullanabileceksiniz.
  • Eğer balık ayıkladıktan sonra elinizde balık kokusundan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız elinizi sirkeli su ya da kahve telvesi ile ovalamanızı öneririz.
  • Balık kokusunu önlemek için bir diğer yöntem ise kızartma yağına birkaç adet maydanoz sapı atmak. Bu sayede mutfağınız balık kokusu ile sizlere rahatsızlık vermeyecek.
  • Fırında pişirdiğiniz balıkların arasına birkaç dal defne yaprağı koyarsanız hem fırın içi hem de mutfak balık kokmaz.
  • Balık pişerken ocakta sirkeli su kaynatıyor olmak ya da ocak ateşinde çatala sapladığınız limonu birkaç dakika boyunca yakmak da mutfağınızdan balık kokusunu anında giderecektir.
  • Balığı pişirdiğiniz tava ya da balığı ayıklayıp sakladığınız mutfak eşyalarından da balık kokusunu çıkarmak için sirke ya da limon ile ovulması tavsiye edilir.
  • Balık pişirilen tavadaki balık kokusundan kurtulmak için önerilen bir diğer tavsiye ise tavayı deterjan ile güzelce yıkayıp duruladıktan sonra sirkeli su karışımı ile yaklaşık 15 – 20 dakika kaynatmaktır.
  • Balık kesilen bıçaktan balık kokusunu çıkarmak için ise bıçağın karabiber ile bir süre ovulması tavsiye edilir.
  • Balık ayıkladıktan sonra eldeki balık kokusunu çıkarmak için ise elleri sirke ya da limon ile ovmanın yanı sıra kahve telvesi ya da domates ile ovmak da oldukça faydalı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA