Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Kesin Çözüm

baş ağrısına ne iyi gelir,evde kesin çözüm
baş ağrısına ne iyi gelir,evde kesin çözüm

Günlük koşuşturma, yoğun stres, artan iş baskısı ve hatta trafik gibi modern dünyanın tüm sorunlarının etkisi ile herkeste yaygın bir şekilde görülen rahatsızlıktır; baş ağrısı.Baş ağrısını ve nedenlerini ayrıntılı olarak incelediğimiz baş ağrısına ne iyi gelir yazımızı da okuyabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak yediden yetmişe herkeste ve sıkça görülen baş ağrısı ile mücadele etmek, baş ağrısına evde kesin çözümler, doğal yöntemler denemek ve hızlı, pratik uygulamalar ile rahatlamalar sağlayarak baş ağrısı şikâyetlerini en aza indirebilirsiniz. Baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısına evde kesin çözüm gibi merak edilen konuları sizler için araştırdık.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

baş ağrısına ne iyi gelir
baş ağrısına ne iyi gelir

Bu yazımızın ana konusu ve başlıca amacı da baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı hakkında siz değerli okurlarımızı bilinçlendirmektir. Artık baş ağrısı korkulu rüyanız olmayacak, çünkü yazımızı okuduktan sonra sizler de baş ağrısına ne iyi gelir öğrenecek ve tavsiye uygulamaların olumlu sonuçlarını hemen fark edeceksiniz. Her baş ağrısına sürekli keyfi ilaçlar kullanmak yerine öncelikle alternatif uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz.

 • Öncelikle baş ağrısına maruz kaldığınızı hissettiğinizde hemen kısa bir mola verin. Açık havaya çıkın.15 dakika temiz hava almak iyi hissettirecektir.
 • Gün içerisinde bolca su içmeyi ihmal etmeyin.
 • Düşen kan şekeri baş ağrılarını artırabilir. Bu nedenle uzun süre aç kalmamaya dikkat edin. Çok uzun süren açlık yaşadıysanız öğünlerinizi azar azar ve sık sık yiyin. Birden hızlı bir şekilde yemeniz tavsiye edilmez.
 • Özellikle gün boyu bilgisayar başında oturmak gibi hareketsizlikten kaynaklı olarak tutulan kaslarınıza fön masajı iyi gelecektir. Fön makinesinin sıcak hava bölümünü açıp 5-6 dakika boyunca baş ve ense bölgesine tutarak baş ağrılarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • Kafein kan dolaşımını hızlandırarak baş ağrısını gidermeye yardımcı bir etken maddedir. Şekersiz bir Türk kahvesi içine birkaç damla limon suyu damlatarak içtiğinizde baş ağrınızdan kurtulmanız mümkün olabilir.
 • Aktif bir şekilde gevşeme tekniklerini ve nefes alma yöntemlerini öğrenerek baş ağrısı şikâyetleri ile baş edebilirsiniz.
 • Kasları gevşetip, sinirleri yatıştırdığı için magnezyum takviyesi almak baş ağrısı sorunlarını önemli oranda azaltmaktadır. Magnezyum yönünden zengin besinler tüketebilir ya da doktorunuza danışıp magnezyum takviye ilaçlarını kullanıp kullanamayacağınızı sorabilirsiniz.
 • Çok fazla güneş ışınları altında kalmamaya özen gösterin.
 • Basit boyun egzersizleri yapın. Sağdan sola, soldan sağa doru derin nefes eşliğinde 4 dakika boyunca bu hareketleri yapmak baş ağrısı şikâyetlerini azımsanmayacak derecede azaltacaktır.
 • Başınıza soğuk kompresler uygulamak da baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı olarak olumlu etkiler göstermektedir.
 • Baş ağrısı ile baş etmek için sıcak bir duş almak önemlidir. Güzel bir kahvaltının ardından içilen bir kahve belli oranda rahatlamayı sağlar. Bu rahatlamayı taçlandırmak içinse sıcak bir duş önerilmektedir.
 • Alın, baş, ense ve omuz bölgelerine masaj uygulanması baş ağrısına ne iyi gelir sorusu için önerilen alternatif uygulamalardan bir diğeridir.
 • Baş ağrısına ne iyi gelir diye baktığımızda karşımıza çıkan bir diğer öneri ise; karanlık ve sessiz bir yerde uyumaktır. Karanlık ve sessiz bir yerde 30 dakika dinlenmek rahatlamanızı ve sakinleşmenizi sağlayacaktır.

Baş Ağrısına Evde Kesin Çözüm

Uzmanlara göre baş ağrısını doğal yöntemler ile geçirebilmek mümkündür. Öyle ki ilaç kullanımından önce ilk yapılması gereken bu doğal yöntemleri denemek olmalıdır. Baş ağrısına evde kesin çözüm yazımızda önerilen doğal yöntem denemelerine rağmen geçmeyen bir baş ağrısı varsa doktor tavsiyesi ile alınan ilaçların kullanımına başlanabilir. Sizler de baş ağrısına evde kesin çözüm önerilerimizi dikkate alarak baş ağrısından önemli oranda kurtulabilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. İşte baş ağrısına evde kesin çözüm önerileri;

 • Baş ağrısı için kedi otu oldukça faydalıdır. Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkilerinin oldukça fazla olması sebebiyle kedi otu bitkisi baş ağrısına evde kesin çözüm için uygulanabilecek doğal yöntemler arasındadır.
 • Migren baş ağrısı için özellikle gerilim tipi migrene dayalı baş ağrıları için zencefil, meyan kökü, okaliptüs ve nane gibi bitkilerin çaylarını içerek özellikle migren baş ağrısını azaltabilirsiniz. Ayrıca bu bitkilerin yağları ile baş bölgesine masaj yapmak da baş ağrısına çözüm sunmaktadır.
 • Baş ağrısı için kür tarifi için 1 bardak kaynamış olan suyun içine 1 tatlı kaşığı biberiye ilave edilir. 10 dakika boyunca demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra karışım süzülerek her gün yemeklerden önce olacak şekilde günde en fazla 2 defa içilebilir. Bu kürü en fazla 3 hafta süre ile yapmanız ardından 3 gün ara vermeniz tavsiye edilir.
 • Baş ağrısını geçiren çay tarifi için 1 su bardağı kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı toz zencefil, 1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya ve 1 tatlı kaşığı ıhlamur ilave edilir. 10 dakika demlenen çay süzülür ve içilir. Dilerseniz içine 1 çay kaşığı bal da ilave edebilirsiniz. Sinirleri yatıştıran ve kasları gevşeten bu çay baş ağrılarınız için iyi gelecektir.
 • Baş ağrısını geçirmek için ılıktan biraz daha sıcak olan su bir leğen içine doldurulur. Ayaklar 15-20 dakika boyunca sıcak su içinde bekletilir. Bu sırada baş bölgesine buz ile ya da soğutulmuş havlu ile kompres uygulanır.
 • Baş ağrısına evde kesin çözüm için etkili olan diğer bir yöntem ise bir su bardağı sodalı ayran karışımı içmektir. Bardağın üçte ikisi ayran kalanı soda olacak şekilde bu şifalı karışım hazırlanabilir.
 • Baş ağrısına evde kesin çözüm yöntemi olarak bitkisel yağlarla masajlar yapılması tavsiye edilmektedir. Özellikle lavanta yağı, nane yağı, fesleğen yağı sakinleştirici ve gevşetici etkileri ile baş bölgesine masaj yapmak için kullanıldığında olumlu sonuçlar vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here