Böbrek Taşı Nasıl Düşer Evde

böbrek taşı nasıl düşer evde
böbrek taşı nasıl düşer evde

Böbrek Taşı 

Böbrekler insanların hayati organlarından biridir. Vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan ayrıca vücuttaki hormon ve kan basıncını da dengeleyen böbreklerin sağlığını korumak bu nedenle çok önemlidir. Böbreklerin doğru bir şekilde çalışması yoğun olarak tüketilen besin içerikleri ile doğru orantılıdır. Örneğin potasyum ve sodyum yönünden besinlerin aşırı miktarda tüketilmesi böbrek sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Kadınlarda böbrek enfeksiyonu rahatsızlığı gibi böbreklerde oldukça yaygın bir şekilde karşılaşılan sağlık sorunlarından biri de böbrek taşı oluşumudur. Böbrek taşı belirtileri hakkında detaylı bilgi için linki tıklayabilirsiniz.

Böbrek taşı idrarda tespit edilen ürik asit ve kalsiyum mineralinin fazlalığı sonucu oluşur. Kristalleşen yapılar böbreklerde birikir ve çeşitli şikayetlerin yaşanmasına neden olur ve kişinin sosyal ve iş yaşantısını oldukça derinden etkiler. Bu durumda ise böbrek taşı nasıl düşer sorusunun cevabını bulmak oldukça önem arz eder. İşte tam da bu nedenle böbrek taşı nasıl düşer evde konu başlığını sizlere faydalı olması dileğiyle hazırladık… Şimdiden rahatsızlığınız için acil şifalar ve keyifli okumalar diliyoruz…

Böbrek Taşı Nasıl Düşer Evde

Böbrek taşı nasıl düşer evde gibi herkesin sorduğu bir soruya denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış tarifler ile cevap vereceğiz. Tamamen doğal malzemeler ve kolay yöntemler ile böbrek taşlarını ağrısız, acısız ve sancısız düşürebilirsiniz. İşte karşınızda böbrek taşını evde doğal yollardan düşürme yöntemleri;

  • Böbrek taşını düşürmek için avokado yaprağı: 1 su bardağı içme suyunu tencereye alın. 4 gr avokado yapraklarını da suyun içine ilave edin. 10 dakika boyunca kaynatın. Ilıyan karışımı süzdükten sonra akşam yemeğinden 2 – 3 saat sonra tok karnına tüketin. 5 gün boyunca günde 1 bardak tüketerek düzenli olarak içmeye devam edin. 5 günün sonunda 3 günlük ara verilmelidir. Bu 3 günlük süre içinde taşların düşmesi beklenmektedir. Ancak düşmez ise avokado yaprağı çayı kürü bir kez daha tekrar edilebilir. Ancak hemen hatırlatalım böbreklerin olumsuz etkilenmemesi için 5 günlük uygulama sonunda 3 gün ara verilmesi unutulmamalıdır.
  • Böbrek taşını düşürmek için mısır püskülü: 1 litre içme suyunun içine 120 gr kadar mısır püskülünü ilave edin. 10 dakika boyunca kaynadıktan sonra karışımı süzün. Süzdüğünüz karışımı aç karnına sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez 1 bardak kadar düzenli olarak için.
  • Böbrek taşını düşürmek için çoban kesesi: Eşit miktarda sedef otunu ve çoban kesesi otunu 1 litre içme suyu içinde kaynatın. 10 dakika kadar kaynayan karışımı ılınması için bir süre bekletin. Tatlandırmak için 1 çay kaşığı bal ilave ederek sabah ve akşam aç karnına birer fincan kadar tüketebilirsiniz. Böbrek taşının düşürülmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Böbrek taşını düşürmek için limon & zeytinyağı: 5 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuna 5 yemek kaşığı saf zeytinyağı ilave edin. 3 gün boyunca günde 2 kere karışımı tüketin. Limon ve zeytinyağı karışımını içmeden önce bol su içilmesi gerektiğini hatırlatalım. Limon ve zeytinyağı karışımının hazırlandığı bir diğer yöntemde ise 3 adet limonu güzelce yıkayın. Kabuklarını soymadan küçük dilimler halinde doğrayıp cam kavanozun içine alın. 1 su bardağı doğal zeytin yağını da ilave edin. Karışımın hava almasını sağlamak fakat toz ve kirden de korumak için kabın ağzını temiz bir bez ile kapatın. Gece hazırladığınız bu tarifi sabaha kadar bekletip kahvaltıdan 30 dakika önce karıştırarak tüketin.
  • Böbrek taşını düşürmek için kırk kilit otu: Kırk kilit otu çayını düzenli olarak içen kişilerin böbrek taşlarını daha rahat ve daha ağrısız bir şekilde düşürdüğü bilinmektedir. Bunun için günde 2 fincan kırk kilit otu bitki çayının düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.
  • Böbrek taşını düşürmek için fesleğen: Böbrek taşı şikayeti olan kişiler fesleğen yaprakları ile demledikleri bitki çayını düzenli olarak içmelidirler. Çünkü fesleğen, böbrek taşlarının idrar yolu ile vücuttan kolay bir şekilde atılmasını sağlamaktadır.
  • Böbrek taşını düşürmek için ısırgan otu: Her derde deva bitkilerden biri olan ısırgan otunun faydalarından bir diğeri de böbrek taşlarını kolayca düşürmesi ve böbrek taşı oluşumuna engel olmasıdır. Bunun için bir bardak içme suyuna 2 tatlı kaşığı ısırgan otu ekleyin ve demlenmesi için bir süre bekleyin. 10 gün boyunca günde iki kez birer fincan içerek ısırgan otu çayınızı düzenli olarak tüketmeye özen gösterin.
  • Böbrek taşını düşürmek için nar suyu: Narın faydalarından belki de en önemli ve en etkilisi böbrek taşı oluşumunu engellemesi ve düşürmeye yardımcı olmasıdır. Günde 1 bardak nar suyunu düzenli olarak içerek böbrek taşlarının kolayca ve ağrısız bir şekilde düşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Böbrek taşını düşürmek için bayır turpu: Böbrek taşlarını düşürme sürecini kolaylaştıran bir diğer doğal ürün de bayır turpudur. Bunun için bir tencereye bayır turpunu küçük parçalar halinde dilimleyin. Üzerini örtecek kadar su ilave edin. Ocağın altını yakın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve karışımı ılımasını için bir süre bekletin. Süzdükten sonra günde 1 bardak içerek bayır turpu suyunu tüketebilirsiniz.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA