Cilt Beyazlatma Yöntemleri Cilt Beyazlatma Maskesi

cilt beyazlatma yöntemleri, beyazlatma maskesi
cilt beyazlatma yöntemleri, beyazlatma maskesi

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt yüzeyinde çeşitli nedenlerden dolayı kararmalar meydana gelebilir. Cilt kararması neden olur yazımızın içeriğinde daha detaylı bilgilere yer verdiğimiz bu cilt karamasının temel sebepleri şu şekilde olduğu bilinmektedir;

 • Ağda
 • Çeşitli yanıklar
 • Güneş ışınları
 • Yanlış ve kimyasal uygulamalar
 • Hormonsal durumlar
 • Çevresel faktörler

Bugün sizlere tüm bu faktörlerin etkilerini en aza indirmek ve cilt kararmasının önüne geçmek için doğal maske tarifleri vereceğiz. Cilt beyazlatma yöntemleri, cilt beyazlatma maskesi ve uygulama aşamasında dikkat edilecek hususları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Maskesi

cilt beyazlatma maskesi
cilt beyazlatma maskesi

Cilt yüzeyinde görülen kararmalardan kurtulmanın en doğal yolu evde bitkisel içerikler ile hazırlayabileceğiniz cilt beyazlatma maskesi tariflerinin doğru şekilde yapılması ve düzenli bir şekilde uygulanmasıdır. İşte karşınızda cilt beyazlatma maskesi tarifleri;

 • Cilt beyazlatmak için yoğurt maskesi: Sadece yoğurt ile cildinizin rengini açmanız ve cilt lekelerinden arınmanızın mümkün olduğunu biliyor musunuz? Bunun için tek yapmanız gereken ev yoğurdunu her gece düzenli olarak tüm yüzünüze sürmek ve kuruyana kadar beklemek. Kuruduktan sonra ise yüzünüzü ılık su ile durulayın. 1 ay boyunca bu maskeyi uyguladığınızda cildinizdeki beyazlamayı hemen fark edeceksiniz.
 • Cilt beyazlatma maskesi: bu maske tarifini özellikle kuru cilde sahip olanlara öneriyoruz. Cildi beyazlatan maske için 3 yemek kaşığı yoğurdu, 1 tatlı kaşığı yulaf ununu ve 1 yemek kaşığı limon suyu ve balı karıştırın. Sürdüğünüz karışımı 30 dakika boyunca cildinizde bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Bu maskeyi 2 – 3 günde bir uygulayabilirsiniz.
 • Cilt beyazlatma için zerdeçal ve portakal maskesi: 1 adet orta boy portakalın suyunu sıkın. İçerisine hafif macunumsu kıvama gelene kadar zerdeçal ilave edin. Gece yatmadan önce yüzünüze masaj yaparak uygulayın. İster sabaha kadar ister an az 1 saat boyunca bekledikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu maskeyi 1 ay boyunca her gün uyguladığınızda cildinizdeki değişimi hemen fark edeceksiniz.
 • Cilt beyazlatmak için atom maske: 1 tatlı kaşığı vazelini ve lanolini benmari usulü eritin. İçine 1’er yemek kaşığı elma suyu, portakal suyu ve beyaz kil ekleyip karıştırın. Karışımı cildinize sürün. En az 1 saat bekleyip durulayın. Maskeyi 2 ya da 3 günde bir uygulayabilirsiniz.
 • Cilt beyazlatmak için nohut unu ve gül suyu: 2 yemek kaşığı nohut unu ile bir miktar gül suyunu maske kıvamı alıncaya kadar karıştırın. (Yüz temizleme amaçlı kullanılan gül suyunu tercih etmeyi unutmayın.) maskeyi cildinize sürün ve 40 dakika boyunca bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız cilt bakımınız için yeterli olacaktır.
 • Cilt beyazlatmak için yumurta akı maskesi: 1 yumurta akını mikser yadımı ile köpük köpük oluncaya kadar çırpın. İçine bir miktar beyaz kil ve zeytin yağı ilave edin. Oluşan karışımı cildinize sürün ve 30 dakika bekleyin. Bu maskeyi 2 ya da 3 günde bir uygulayabilirsiniz.
 • Cilt beyazlatmak için pirinç unu:1 tatlı kaşığı pirinç unu, çay kaşığının ucunda karbonat ve 5 yemek kaşığı taze sıkılmış portakal suyunu karıştırın. Hazırladığınız bu serumu karama olan cildinize masaj yaparak 3 dakika boyunca uygulayın. 20 – 25 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA