Cilt Güzelliği İçin Ne Yapmalı

cilt güzelliği için ne yapmalı
cilt güzelliği için ne yapmalı

Özellikle kadınların kişisel bakımları ile ilgili en çok önemsedikleri ve sordukları soru: cilt güzelliği için ne yapmalı? Tarih boyunca canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak çok önemli bir konu olmuştur. Hiç şüphe yoktur ki güzel bir cilde sahip olmak genlerle çok yakından ilgili bir konudur. Ancak genetik özelliklerin yanı sıra uygulamada dikkat edilecek birkaç yöntem ile cilt güzelliği için ne yapmalı sorusuna birçok çözüm önerisi ve cevaplar bulunabilir. Siz de canlı, sağlıklı, pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt güzelliği için ne yapmalı sorusunun cevaplarını araştırdığımız yazımızı okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca konuyla bağlantılı olarak detaylı bir şekilde hazırlanan evde doğal ve kolay cilt bakımı ve cilt bakımı nasıl yapılır yazılarını da okumanızı öneririz. Şimdi konumuza dönelim ve cilt güzelliği için ne yapmalı sorusunun cevaplarını gelin hep birlikte inceleyelim;

Cilt güzelliği için düzenli uyku: Cildin sağlıklı ve güzel olması için günlük uyku düzeni ve uyku miktarı çok önemlidir. Cildin hücrelerinin yenilenmesi ve genç görünmesi için günlük 7 – 8 saatlik uyku önerilmektedir.

Cilt güzelliği için masaj yapın. Özellikle yatmadan önce yüzünüzü güzelce temizleyin. Ardından nemlendirici kremi yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Kan dolaşımını hızlandıran yüz masajı sayesinde cildiniz daha sağlıklı olacaktır.

Cilt güzelliği için C vitamini tüketin. Cilt güzelliği için C vitamini deposu olan özellikle narenciye gıdaları bol bol tüketin. Herhangi bir sağlık engeliniz yoksa narenciye ürünler ile periyodik olarak detoks uygulaması yapın.

Cilt güzelliği için seks hayatınızı ihmal etmeyin. Düzenli bir seks hayatının cilt sağlığına inanılmaz katkılar sunduğu yapılan araştırmalar ile ortaya konmuştur. Seks esnasında üretilen endorfin gibi hormonlar cilt sağlığına ve cilt güzelliğine olumlu katkılar sunmaktadır.

Cilt güzelliği için güneşten korunun. Güneş ışınlarının fazlasının cilde olan zararları herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanılması gerekmektedir. Ayrıca daha detaylı bilgi almak için sağlıklı bronzlaşmak için ne yapılmalı yazısını okuyabilirsiniz.

Cilt güzelliği için düzenli egzersiz yapın. Egzersizin faydaları saymakla bitmez. Cildin toksinlerini ter ile atmasını sağlamak gibi pek çok faydası olan egzersiz cilt sağlığı için çok önemsenmektedir.

Cilt güzelliği için çikolata tüketin. Miktarını çok iyi ayarlamak şartıyla bitter çikolata tüketmek cildin pürüzsüz ve sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır.

Cilt güzelliği için sivilce ve siyah noktaları yok edin. Ciltte bulunan sivilce ve siyah noktalar cilt sağlığını ve görüntüsünü olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak adına etkin mücadele verin.

Cilt güzelliği için bol su tüketin. Vücudun genel sağlığı için hayati bir sıvı olan su günlük en az 2,5 – 3 litre olacak şekilde içilmelidir. Etkili bir cilt sağlığı için her sabah aç karnına 1 bardak su içilmesi önerilmektedir.

Cilt güzelliği için az makyaj yapın. Özellikle fondöten, pudra gibi cildin nefes almasını engelleyen kozmetik ürünlerin sık sık kullanılması cildin çabuk bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar az makyaj yapılması tavsiye edilmektedir.

Cilt güzelliği için sık sık duş alın. Su sadece içilerek değil dışarıdan uygulandığında da cilt için tazeleyici etkiler göstermektedir. Sıcak bir duş almak cilt güzelliğinin olmazsa olmaz bir uygulamasıdır. Ancak duşta çok uzun süre kalmak cildin nem dengesini bozacağı için duş süresinin iyi ayarlanması gereklidir.

Cilt güzelliği için yüzünüzü fırçalayın. Çok sert olmayan uygun bir fırça yardımı ile yüzün haftada 2 kez fırçalanması tavsiye edilmektedir.  Kan dolaşımını hızlandıran bu yöntem duş esnasında da uygulanabilir. Ayrıca piyasada satılan elektrikli yüz fırçaları da cildin daha parlak ve daha sağlıklı görünmesi için olumlu etkiler göstermektedir.

Cilt güzelliği için badem tüketin. Omega 3 ve E vitamini yönünden oldukça zengin besin olan bademin, cilt sağlığı için de düzenli bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.  Ara öğünlerde badem veya fındık tüketerek cildinizi beslemeyi ihmal etmeyin.

Cilt güzelliği için göz ve dudak bakımını ihmal etmeyin. Hassasiyetten dolayı çabuk kuruyan ve tahriş olan dudak yapısını mutlaka kremler ile destekleyerek korumalısınız. Böylece dudaklarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz bölgesindeki cildin en hassas yeri göz ve göz çevresidir. Bu önemli bölgenin uygun ürünler ile temizlenmesi ve uygun kremler ile nemlendirilmesi çok önemlidir. Göz halkalarında yorgunluktan oluşan şişlik ve morlukların oluşmaması için göz çevresi bakımı önemsenmelidir.

Cilt güzelliği için gülümseyin. Cildin daha parlak ve enerjik olmasını sağlayan kasların hareket etmesi adına bol bol gülümseyin. Kendinizi ve cildinizi iyi hissedin. Ayrıca cilt sağlığı için bol oksijenli açık havada yürüyüş esnasında yüz germe hareketleri ve yüz egzersizleri yapın.

Cilt güzelliği için cildin günlük temizliğini yapın. Cildin gözeneklerinde kir ve tozların arındırılması için günlük olarak cilt temizliği mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca ölü deriyi cilt yüzeyinden arındırmak cilt pürüzsüzlüğünü önemli oranda sağlamaktadır.

Cilt güzelliği için doğal maskeler yapın. Cildinizin ihtiyaç duyduğu doğal mineral ve vitaminleri doğal maskeler ile cildinize kazandırabilirsiniz. Cilt türünüze uygun olarak seçeceğiniz doğal maskeler hem cildi besler hem de daha sağlıklı olmasını sağlar.

Cilt güzelliği için düzenli olarak detoks yapın. Düzenli olarak detoks yapmak çok sağlıklı bir alışkanlıktır. Cilt sağlığı ve cildin yenilenmesi için detoks uygulamalarının çok büyük etkisi vardır.  Uygulayacağınız detoks sayesinde toksin maddelerden arındırılan vücut ve cilt daha genç ve sağlıklı olmak yolunda önemli bir adım atmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA