Diş Ağrısına Kesin Çözüm Evde

diş ağrısına kesin çözüm evde
diş ağrısına kesin çözüm evde

Diş Ağrısına İyi Gelen Doğal Çözüm Önerileri

Diş ağrısı bir kişinin başına gelebilecek en şiddetli ağrılardan biridir. Böyle durumlarda ilk aklımıza gelen “diş ağrısına ne iyi gelir” olur. Ancak unutulmamalı ki evde diş ağrısı için bulduğunuz çözüm önerileri geçicidir. Diş ağrısını geçirmek sorunun çözüldüğü anlamına gelmez, sadece geçici çözümler sağlar. Evde diş ağrısı gibi bir durumla karşılaştığınızda ağrıyı geçirmek için uyguladığınız basit çözüm önerilerinden hemen sonra en yakın bir diş hekimine giderek tedavi olmak gerekmektedir. Buradaki tavsiyeler dayanılmaz şiddetlerde olabilen diş ağrılarınızı doktora gidene kadar olan süreçte pratik ve doğal yollar ile hafifletmek ya da geçici bir süre de olsa iyi gelmesini sağlamaktır.

Bu amaçla sizlere faydalı olması için derlediğimiz diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısına kesin çözüm için önerileri sunuyoruz.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş Ağrısı İçin Sirkeli Su

diş ağrısı için sirkeli su
diş ağrısı için sirkeli su

Diş ağrısına kesin çözüm için önerilen doğal karışımlardan biri sirkeli su karışımıdır. Bir su bardağı içine % 60 sirke + % 40 su olacak şekilde karışımı hazırladıktan sonra ağzınızı sirkeli su ile çalkalayın. Dilerseniz diş ağrısı için sirkeli su karışımını ağrı yapan bölge üzerinde belli bir süre tutabilirsiniz.

Bu karışımı hazırlarken sirke oranına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Aksi halde yoğun sirke asidi, hassasiyet varsa diş etlerine, dil ve damak bölgesine zarar verebilir. Ayrıca kullanacağınız suyun klorsuz şaşal su olması daha iyi bir sonuç almanız için önerilmektedir.

Diş Ağrısı İçin Tuzlu Su

diş ağrısı için tuzlu su
diş ağrısı için tuzlu su

Diş ağrısına kesin çözüm evde uygulama önerilerinden bir diğeri de tuzlu su karışımıdır. Tuzun mikrop ve bakterileri yok etmedeki etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle diş ağrısı için tuzlu su karışımının kullanılması sonucunda olumlu etkiler yarattığı görülmüştür.

Diş ağrısı için tuzlu su karışımı 1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı tuz ilave ederek hazırlanmaktadır. Tuzlu suyu ağız içinin çalkalanmasının ardından dakikalar içinde diş ağrısının önemli oranda azaldığını hemen fark edeceksiniz. Dilerseniz bu karışımı sıcak su ile de hazırlayabilirsiniz. Ancak dişte iltihap varsa sıcak su ağrıyı daha da artırabileceği için soğuk su ile hazırlamanız tavsiye edilmektedir.

Diş Ağrısı İçin Karanfil

diş ağrısı için karanfil
diş ağrısı için karanfil

Diş ağrılarını kısa sürede dindirme özelliği ile ünlenen bir bitki olan ‘’Syzygium aromatic’’ ağacının baharatı olan karanfilin diş ağrısını 9-10 dakikada geçirdiği bilinmektedir. Dolgulu yada apseli diş ağrısı için karanfil kullanımı olumlu sonuçlar vermektedir. Karanfil tanesini ağrı yapan diş yüzeyinde 9-10 bekleterek dişin bir miktar uyuşmasını sağlayabilir, böylece ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Karanfil Yağı

diş ağrısı için karanfil yağı
diş ağrısı için karanfil yağı

Eğer sıklıkla diş ağrısı yaşıyorsanız karanfil yağını evinizde sürekli bulundurmanızı tavsiye ederiz. Katı olan karanfil tanesi uygulamasına çok iyi bir alternatif olan karanfil yağı ile diş ağrılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Diş ağrısı için karanfil yağını temiz bir bez ya da pamuk üzerine bir miktar damlatıp diş yüzeyinde bekleterek kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Diş Ağrısı İçin Defne Yaprağı

diş ağrısı için defne yaprağı
diş ağrısı için defne yaprağı

Diş ağrısı için defne yaprağı diş ağrısına kesin çözüm için evde yapılacak uygulamalar arasında etkili bir seçenek olarak yer almaktadır. Bir miktar defne yaprağı ve sirkeyi cezvede kaynatın. Diş ağrısı için defne yaprağı ve sirke karışımı kaynadıktan sonra ılınmasını bekleyin. Ilınan karışım ile düzenli olarak gargara yapmanız ya da ağrılı bölge üzerinde karışımı bekletmeniz tavsiye edilen uygulama yöntemlerindendir.

Diş Ağrısı İçin Sarımsak

diş ağrısı için sarımsak
diş ağrısı için sarımsak

Diş ağrısına kesin çözüm evde yapılacak uygulamalardan bir diğeri ise sarımsaktır. Sarımsak güçlü ağrı kesici ve antioksidan özelliği sayesinde diş ağrılarına olumlu katkılar sunmaktadır. Diş ağrısı için sarımsak kullanımı ise son derece basit ve pratiktir. Tek yapmanız gereken bir miktar sarımsağı bir miktar tuz ile ezip ağrılı diş etrafına sürüp beklemektir. Dakikalar içinde diş ağrısında ciddi azalmalar görülecektir.

Diş Ağrısı İçin Ada Çayı

diş ağrısı için adaçayı
diş ağrısı için adaçayı

Diş ağrısı için ada çayı tarifini uygulayarak kısa sürede diş ağrısından kurtulmayı başarabilirsiniz. Diş ağrısı için ada çayı tarifi için 1 fincan kaynar suya 2 çay kaşığı ada çayı koyup demlenmesi için 20 dakika bekleyin. Soğuduktan sonra diş ağrısı için ada çayı kürünü gargara yaparak uygulayabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Nane

diş ağrısı için nane
diş ağrısı için nane

Nane içindeki etken maddeler gereği dişi uyuşturarak diş ağrısı üzerinde olumlu katkı sağlarken rahatlatıcı etkisi ile vücudunuzdaki ağrılara da iyi gelecektir. Diş ağrısı için nane kullanım önerisi olarak çay şeklinde hazırlanması tavsiye edilmektedir. 1 fincan kaynar su içine 1 tatlı kaşığı toz nane katılır ve 20 dakika demlenmesi için bekletilir. Soğuduktan sonra içine bir miktar limon suyu kattığınız naneli karışımı, ister çay gibi içerek ister gargara olarak kullanabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Karbonat

diş ağrısı için karbonat
diş ağrısı için karbonat

Diş ağrısı için karbonat ile su karışımı ile diş ağrılarınızdan hızlı ve pratik bir şekilde kurtulmanız mümkündür. Bunun için karbonatı su ile karıştırıp gargara olarak kullanabileceğiniz gibi toz haldeki karbonatı ağrılı diş yüzeyine diş fırçası yardımıyla sürerek de kullanabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Soğan

diş ağrısı için soğan
diş ağrısı için soğan

Diş ağrısına evde kesin çözüm önerileri arasında önemli bir yeri olan diğer yöntem ise diş ağrısı için soğan kullanılmasıdır. Son derece basit bir uygulama gerektiren bu yöntemde diş ağrısını geçirmek için yapılması gereken, bir parça soğanın diş yüzeyine sürülmesi ve beklenmesidir. Daha etkili sonuçlar için mor soğan tavsiye edilmektedir.

Diş Ağrısı İçin Çim Suyu

diş ağrısı için çim suyu
diş ağrısı için çim suyu

Diş ağrısına doğal çözüm önerileri arasında yer alan bir diğer uygulama ise diş ağrısı için çim suyudur. Özellikle buğday çimi anti bakteriyel özelliği sayesinde diş ağrılarından kurtulmak için önemli bir yöntemdir.

Diş Ağrısı İçin Zerdeçal

diş ağrısı için zerdeçal
diş ağrısı için zerdeçal

Diş ağrısı için zerdeçal kullanım önerisi için bir miktar toz zerdeçal su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Macun kıvamına gelen karışım ağrılı diş yüzeyine ister parmak ile ister diş fırçası ile masaj yapılarak sürülür ve bir süre bekletilir.

Diş Ağrısı İçin Karabiber

diş ağrısı için karabiber
diş ağrısı için karabiber

Çok eski tarihlerden beri sağlık alanında kullanılan karabiber diş ağrısı için de doğal bir ağrı kesici görevi görmektedir. Diş ağrısı için karabiber kullanımı olumlu sonuçlar verdiği görülmektedir. Etkili bir tedavi için tane karabiberi ağrılı diş yüzeyinde bekleterek diş ağrılarınızı önemli oranda azaltabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Buz

diş ağrısı için buz
diş ağrısı için buz

Diş iltihaplı ve şişti ise hemen bir miktar buz ile buz torbası hazırlanarak yanak üzerinde bası uygulanır. Diş ağrısı için buz uygulaması ile iltihap kaynaklı ağrı azalacak ve şişkinliğin giderilmesi sağlanacaktır.

Diş ağrısına evde ne gibi uygulamalar yapılabilir, diş ağrısı için evde doğal çözüm yöntemleri nelerdir konuları hakkında sizler için derlediğimiz tüm öneriler kesin tedavi amaçlı değildir. Bu önerilerin diş hekimine gidene kadar olan süreçte geçici rahatlamalar sağladığını, kesin tedavi amaçlı olmadığını ve kesin tedavi için diş hekimine gitmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA