Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri Evde

doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri evde
doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri evde

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnci gibi bembeyaz dişleriniz ve harika gülüşleriniz olsun ister misiniz? ‘Evet, tabi ki’ dediğinizi duyar gibiyiz… Peki, sadece doğal malzemeler kullanarak kendi evinizde oldukça pratik ve kolay diş beyazlatma yöntemleri olduğunu biliyor musunuz?

Bu günkü yazımızda size iki iyi haberimiz var…

1- Bembeyaz dişler artık hayal değil…

2- Sarı dişler ise kaderiniz değil…

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Nasıl mı? Aslında cevabı çok basit… Yazımızın detayında sizler için hazırladığımız doğal yollardan diş beyazlatma için harika kür tarifleri ve diş bakımında dikkat etmeniz gereken ipuçları sizi bekliyor… Hazırsanız başlıyoruz !!!

Doğal Yollardan Diş Beyazlatma İçin 9 Kür Tarifi

doğal yollarla diş beyazlatma için 9 kür tarifi
doğal yollarla diş beyazlatma için 9 kür tarifi

Diş beyazlatma denilince akla hep kozmetik ürünleri ya da pahalı uygulamalar gelmektedir. Ancak herkesin evinde kolaylıkla bulunabilen malzemeler ile son derece pratik, kolay ve ekonomik diş beyazlatma kürleri hazırlanabilmektedir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Tek dikkat edilmesi gereken dişlerin genel temizliğine dikkat etmek ve diş bakım uygulamalarını düzenli olarak devam ettirmek. Sonuç mu? Tabi ki inci gibi parlayan sağlıklı dişler ve tabi ki kendinden emin gülüşler… İşte karşınızda doğal yollardan diş beyazlatma için 9 kür tarifi;

 • Diş beyazlatma için macununuza dikkat edin; Ağız ve diş sağlığının temel kuralı günde en az iki kez dişlerin fırçalanmasıdır. Diş macununuzun diş beyazlatma etkili olmasına dikkat ederek dişlerinizin inci gibi olmasına en büyük desteği sağlamış olacaksınız.
 • Diş beyazlatma için karbonatı deneyin; Bir miktar karbonata, biraz saf zeytinyağı ve birkaç damla limon suyu ilave edin. Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu karışım ile dişlerinizi haftada 2 – 3 kez fırçalayın. Düzenli kullanımın ardından kısa sürede dişlerinizin renginin açıldığını ve parladığını fark edeceksiniz.
doğal yollarla diş beyazlatma için kür tarifleri
doğal yollarla diş beyazlatma için kür tarifleri
 • Diş beyazlatma için adaçayı; Ağız ve diş bakımında önemli etkiler gösteren adaçayı diş beyazlatıcı etkisi ile de bilinmektedir. Demlediğiniz adaçayından fincan içine birkaç damla alın. Ve üzerine 1 çay kaşığı tarçın ile limon suyu ilave edin. Hazırladığınız karışım ile haftada en az 3 kez dişlerinizi fırçalayın. Beyazlatma etkisini artırmak için dilerseniz bu karışıma karbonatı da ilave edebilirsiniz.

Diş, Çene Kemik Erimesi Nedir, Nedenleri, Tedavisi

 • Diş beyazlatma için gliserin; Diş beyazlatıcı etkisi olan gliserin ayrıca diş yüzeyindeki bakterileri yok etmede de oldukça etkili bir maddedir. Diş fırçanıza birkaç damla gliserin damlatarak dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda hem dişlerinizin renginin açılmasına hem de bakterilerden arınmasına yardımcı olacaksınız.
 • Diş beyazlatma için çilek; İçeriğinde malik asit olan çilek, diş plağının oluşumuna engel olduğu gibi diş beyazlatmada da çok önemli bir besindir. Diş beyazlatmada çileği kullanmak için orta boy bir adet çileği ezin. Ve ezerek hazırladığınız bu çilek püresi ile dişlerinizi haftada iki gece yatmadan önce fırçalayın. Düzenli kullanımdan sonra dişlerinizin inci gibi parladığını hemen fark edeceksiniz.
 • Diş beyazlatma için sirke; Her derde deva olan sirke, diş ve ağız bakımında da çok önemli bir unsurdur. Diş beyazlatma için yapılması gereken 1 çay kalığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz bir kapta iyice karıştırın. Ardından dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. Düzenli kullanım sonrasında dişlerdeki sarı lekelerin yok olduğunu ve dişlerinizin pırıl pırıl olduğunu anında fark edeceksiniz.
 • Diş beyazlatma için muz kabuğu; Muz; potasyum, manganez ve magnezyum açısından oldukça zengin bir meyvedir. Diş sağlığı açısından önemli mineral ve vitaminleri barındıran muz kabuğu diş beyazlatmada kullanılan belki de en pratik yöntemlerdendir. Bunun için öncelikle dişlerinizi normal bir şekilde fırçalayın. Ardından muz kabuğunun iç yüzeyi ile dişlerinizi 2 – 3 dakika boyunca ovun. Sonrasında temiz bir fırça kullanarak dişlerinizi muz kalıntılarından güzelce temizleyin.
 • Diş beyazlatma için defne yaprağı ve portakal; Defne yaprağı, anti – mikrobiyal ve anti – bakteriyel özelliğe sahip bir bitkidir. Portakal ise tüm C vitamini meyveler gibi diş temizliği ve sağlığı için çok önemli bir destektir. Dişlerin bakterilerden arınarak bembeyaz olması için rondodan geçirilmiş portakal kabukları ve defneyaprakları ile dişlerinizi fırçalayın. Sonuçları görünce inanın hiç pişman olmayacaksınız.
 • Diş beyazlatma için neem yaprağı; Antiseptik özellikleri olan neem yaprağı doğal yollardan diş beyazlatma için uzmanlar tarafında da tavsiye edilen bir bitkidir. Neem yağını diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalayabileceğiniz gibi neem yapraklarını çiğneyerek de faydalarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Doğal Yollardan Diş Beyazlatma İçin Yapılması Gerekenler

doğal yollardan diş beyazlatma için yapılması gerekenler
doğal yollardan diş beyazlatma için yapılması gerekenler
 • Asitli içecek ve şekerli gıdalardan uzak durun.
 • Çay ve kahve gibi dişlerinizi sarartacak içecekleri mümkün olduğunca az tüketin. Ve hemen ardından dişlerinizi mutlaka fırçalayın.
 • Her gün düzenli olarak süt, elma, papaya, brokoli, salatalık gibi besinler tüketin.
 • Diş hekimi kontrolünde diş plaklarının düzenli olarak temizlenmesini ihmal etmeyin.
 • Bol bol su için.
 • Mümkünse içecekleri içerken pipet kullanın.
 • Dişlerinizi çok sert fırça ile ya da baskı uygulayarak fırçalamayın. Günlük genel diş temizliğinde ise diş ipi kullanın.
 • Dişlerinizi en iyi şekilde fırçalaması için elektrikli diş fırçası tercih edebilirsiniz.
 • Portakal kabuğu ile dişlerinizi düzenli olarak ovun.
 • Diş fırçanızı tuza batırın ve dişlerinizi fırçalayın.
 • Karbonat ve limon suyunu karıştırın. Dişlerinizi bu karışım ile düzenli olarak fırçalayın.

Önemli Hatırlatma: Diş beyazlatma için önerilen kür tariflerinde yer alan maddelerin içeriklerinde bulunan asitlerin diş minesine zarar vermemesi adına tavsiye edilen uygulamaların haftada en çok 2 ya da 3 kez yapılması gerekmektedir. Alerjik yapınızdan ya da başka herhangi bir nedenden dolayı hassasiyet oluşması durumunda uygulamaya devam etmeyiniz. Hemen diş doktorunuza danışınız.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA