Evde Doğal Saç Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır?

evde doğal saç maskesi tarifi nasıl yapılır
evde doğal saç maskesi tarifi nasıl yapılır

Evde Doğal Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saçlarımız belki de en çok bakım gerektiren ve kişisel görümünüzü değiştiren en önemli yerimizdir.  Hava kirliliği, stres ya da aşırı işlem görmekten dolayı çok sık yıpranan saçların bakımı ise aksatılmaması gereken bir konu…

Peki, saç bakımı için illaki bir güzellik salonuna ya da kuaföre gitmeye gerek var mı? Tabi ki hayır : )

Birazdan sizlerle paylaşacağımız evde doğal saç maskesi tarifi ile kendi evinizde oldukça ekonomik bir yolla saçlarınıza hak ettiği bakımı yapabilir ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Özellikle kadınların vazgeçilmez bakım ritüellerinden biri olan saç bakımı saçların daha parlak ve canlı olmasını sağlıyor. Saç telleriniz çatallaşmaya başlamış ve güçsüz görünüyorsa hiç zaman kaybetmeden bu tarifi uyguladığınızda harika sonuçlarını hemen fark edeceksiniz…

Dışarıdan satın alabileceğiniz saç maskelerinden bile daha etkili olan ve tamamen doğal ürünler ile kendi saç bakım maskenizi hazırlamak ister misiniz?

Sizleri daha fazla bekletmiyoruz ve hemen doğal saç bakım maskesi tarifimizi sizler ile paylaşıyoruz: )

Doğal Saç Maskesi Tarifi

doğal saç maskesi tarifi
doğal saç maskesi tarifi

Saç bakım maskesini evde uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı hemen açıklayalım… Doğal saç bakım maskesinin içeriği tamamen doğal ürünler de olsa bazı kişilerin bu ürünlere alerjisi ve hassasiyeti olabilir. Bu nedenle lütfen dikkatli olun, bireysel olarak hassasiyetini varsa bu maskeyi yapmayın. Alerjik hassasiyetiniz yoksa tamamen doğal saç maskesini gönül rahatlığı ile yapıp uygulayabilirsiniz.

Hazırladığınız doğal saç bakım maskesini her zaman temiz saça uygulamayı unutmayın. Maskeyi saç diplerine gelmeyecek şekilde tüm saça nazikçe ve masaj yaparak yedirin. 15 – 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Düzenli uygulamaya devam edin. En verimli sonuçları almak için doğal saç bakım maskesini düzenli olarak uygulamanız gerektiğini unutmayın. Haftada bir kere ya da iki haftada bir kere duş alma esnasında doğal saç bakım maskenizi uygulayabilirsiniz.

Her saç tipine uygun doğal saç bakım maskesi için gerekli olan malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı doğal zeytin yağı
  • 2 yemek kaşığı doğal bal

Tüm malzemeleri cam bir kase içine alın ve güzelce karıştırın. Tüm malzemeler birbiri ile tamamen karışınca bir boya fırçası yardımı ile tüm saça uygulayın. Saç diplerine değmemesine özellikle dikkat edin. Saçlarınızı bir bone, havlu ya da streç film ile hava almayacak şekilde güzelce sarın. Bu şekilde 20 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ile yıkayıp durulayın. İşte bu kadar basit… Düzenli olarak bu maskeyi yapmaya devem ettiğinizde saçlarınızda gözle görülür bir şekilde güçlenme ve canlılık hissedeceksiniz : )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA