Gece Kızı Bitki Çayı, Faydaları, Zayıflatır Mı

gece kızı bitki çayı
gece kızı bitki çayı

Gece Kızı Bitki Çayı

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte özellikle kadınlar tarafından kolay ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanın yolları aranmaktadır.  Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için spor, diyet gibi uygulamaların yanı sıra zayıflatıcı etkileri olan bitki çaylarının tüketilmesi de oldukça yaygındır. Son dönemlerde zayıflamaya yardımcı bitki çayı olarak ünlenen ve adından sıkça bahsettiren gece kızı bitki çayını sizler için araştırdık. Gece kızı bitki çayı nedir? Gece kızı bitki çayı faydaları, gece kızı bitki çayı zayıflatır mı? Ve gece kızı bitki çayı nasıl tüketilmeli? Gibi soruların cevaplarını ve konu başlıklarını yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca zayıflamaya oldukça olumlu etkileri olan bir diğer bitki çayı olan moringa çayı nedir, faydaları nelerdir adlı yazımız da dikkatinizi çekebileceği için okumanızı tavsiye ederiz.

Gece Kızı Bitki Çayı Nedir

Gece kızı bitki çayı nedir diye baktığımızda içeriğinde birçok faydalı bitkinin yer aldığı kompleks yapıda bir bitki çayı olduğunu görmekteyiz. Gece kızı adında bir bitki yoktur. Birçok bitkisel ürünün bir araya gelmesi ile oluşturulmuş özel bir bitki karışımıdır. İçeriğinde insan sağlığına ve zayıflamaya birçok faydası olan ıhlamur, kiraz sapı, tarçın, yeşil limon kurusu, avokado gibi doğal ürünler bulunan gece kızı bitki çayının düzenli bir şekilde tüketilmesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilmektedir. Aktarlarda hazır paketlerde satışı yapılmakta olan gece kızı bitki çayını dilerseniz evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Gece Kızı Bitki Çayı Faydaları

Gece kızı bitki çayı faydaları olarak ilk sırada yer alan etkili bir ödem söktürücü özelliğinin olmasıdır. İçeriğinde sağlıklı bitkiler barındıran gece kızı bitki çayı hem vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir hem de toksinlerin atılmasına yardımcı olarak detoks etkisi yaratır. Bitkisel bir zayıflama çayı olan gece kızı bitki çayı faydaları arasında yemeklerden sonra oluşan şişkinliği alması ve hazımsızlığa iyi gelmesi yer almaktadır. Daha detaylı açıklayacak olursak gece kızı bitki çayı faydalarının şunlar olduğu bilinmektedir;

 • Vücutta birikmiş ödemin atılmasına yardımcı olur.
 • Fazla suyun atılmasını sağlaması gece kızı bitki çayı faydaları arasında yer almaktadır.
 • Gece kızı bitki çayı faydalarından bir diğeri de vücutta depolanan yağların yakılmasını hızlandırmasıdır.
 • Gece kızı bitki çayı faydaları arasında sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlaması da yer almaktadır.
 • Toksinlerin atılmasını hızlandırır.
 • Gece kızı bitki çayı kullanımında bol su içilmesi halinde böbreklerin çalışması gelişecektir.
 • Bağırsak hareketlerini olumlu yönde etkilemesi gece kızı bitki çayı faydaları arasında sayılmaktadır.
 • Gece kızı bitki çayı içeriğinde bulunan B1, B2, B3 ve bol miktarda kalsiyum, vücut için ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri karşılamaktadır.
 • Gece kızı bitki çayı faydaları arasında susuzluğu gidermesi ve vücudun su depolamasını dengelediği söylenmektedir.
 • Yüksek C vitamini kaynağı olması sebebiyle kilo verme esnasında vücut direncinin düşmesine engel olur.
 • Şişkinliği gidermesi, diyabete iyi gelmesi, vücudu rahatlatması, iştah kestiği, metabolizma çalışmasını düzenlemesi, açlığı yatıştırması gece kızı bitki çayı faydaları arasında yer almaktadır.
 • Bağırsakları kötü probiyotiklerden arındırır.
 • Karın bölgesinde oluşan gazı ve bağırsakların yağlanmasını önler.

Gece Kızı Bitki Çayı Zayıflatır Mı

İnsanlar spor yapmama, yanlış beslenme, hormonal durumlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı kilo problemi yaşamaktadırlar. Beslenme düzenine dikkat ederek ve hafif düzeyde spor yaparak kilo vermek mümkündür. Ancak daha hızlı ve kalıcı kilo vermek için çeşitli bitkisel takviyelerin uygulanması da önerilmektedir. Bu nedenle gece kızı bitki çayı tüketilmesi ile fazla kiloların verilmesi kolaylaştırılabilir, zayıflama süreci hızlandırılabilir. Ancak hatırlatmakta fayda vardır ki kilo vermek için gece kızı bitki çayı tek başına yeterli değildir. Gece kızı bitki çayı tüketilmesinin yanı sıra mutlaka diyet ve spor yapılması etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Son zamanlarda popüler olan bu çay ile ilgili en merek edilen soru: Gece kızı bitki çayı zayıflatır mı? Etkili bir kilo vermek için vücuttaki suyu, yağın, ödemin atılması gereklidir. Gece kızı bitki çayı etkili bir ödem söktürücü olması nedeniyle kilo vermeye yardımcı olduğu söylenebilir. Doğal bitki özlerinden oluşan gece kızı bitki çayının şişkinliğe iyi gelmesi, vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olması, yağ yakımını hızlandırması, metabolizma çalışmasını hızlandırması, bağırsak hareketlerini geliştirmesi gibi faydaları olması zayıflamaya önemli katkılar sağlamaktadır. Gece kızı bitki çayı güvenilir bitki içeriğinden oluşması, birçok kişide hızlı ve etkili kilo vermeyi sağlaması sebebiyle kısa sürede bitkisel zayıflama çayı olarak popülerlik kazanmıştır.

Gece Kızı Bitki Çayı Nasıl Tüketilmeli

Gece kızı bitki çayı günlük olarak tüketilmesi uygun görülen zayıflamaya destek olan bitkisel bir karışımdır. Tavsiye edilen kullanım önerisi öğlen yemeğinden 30 dakika sonra ve akşam yatmadan 30 dakika önce olacak şekilde günde 2 kez tüketilmesidir.  (200 ml) 1 bardak kaynar su içine 1 poşet gece kızı bitki çayını 2 – 3 dakika demlenmesi için bırakınız. Çok uzun süre bekletirseniz tadı acımsı olabilir. Bu nedenle çok uzun süre bekletmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gece kızı bitki çayının hamile ve emziren kadınlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilmez. Alerjik yatkınlığı olan bireyler kesinlikle kullanmamalıdır. Kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi süreğen hastalığı olan kişiler ve sürekli ilaç kullanan bireyler doktor tavsiyesi ile gece kızı bitki çayını kullanabilecekleri unutulmamalıdır. Aksi halde istenmeyen sağlık sorunları ile karşılaşılmaktadır.

Piyasada satılan gece kızı bitki çayı tüketiminde paket üzerinde yer alan kullanım talimatlarına uyulmasına özellikle dikkat edilmelidir. Hastalık ya da herhangi bir rahatsızlığın tedavisinde kullanılmayacağı unutulmamalıdır. Gece kızı bitki çayı ilaç değildir bu nedenle eczanelerde satılmaz. Aktarlarda ve web sitesi üzerinden internette satışı yapılmaktadır. İçeriğindeki bitkilere alerjisi olanların kesinlikle kullanması tavsiye edilmemektedir. Tüketim esnasında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk ve yan etki görüldüğünde gece kızı bitki çayının kullanımı kesilip, hemen doktora başvurulmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA