Göbekteki Ödem Nasıl Atılır

95
göbekteki ödem nasıl atılır
göbekteki ödem nasıl atılır

Göbekteki Ödem Nasıl Atılır

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte vücuttaki fazla kilolar bir an önce atılmak istenir. Bu nedenle özellikle kadınların muzdarip olduğu bir konu olarak karın ve göbekteki ödem nasıl atılır sorusunun cevabı oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere göbekteki ödem nasıl atılır, nelere dikkat edilmelidir gibi konularda bilgiler verirken harika etkilerini hemen fark edeceğiniz ödem attırıcı çay ve kür tarifleri ile kısa sürede ödem atmanıza yardımcı olacağız… Keyifli okumalar dileriz…

Metabolizma hızının çeşitli etkenlerden dolayı yavaşlaması sonucunda bel, göbek ve karın bölgesinde rahatsız edici yağ ve ödem birikmeleri oluşmaktadır.

Göbek, bel ve karın bölgesindeki yağ ve ödemden kurtulmak için beslenme düzenine özellikle dikkat edilmelidir. Yağ yakıcı etkisi yüksek, ödem söktürücü ve idrar söktürücü etkisi yüksek bitkilerden destek alınmalıdır.

Ödem Attırıcı Bitkiler

Nane; yağ yakım hızını artırır, metabolizmayı hızlandırır, safra kesesinin en etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.

Zencefil; vücudu toksinlerden arındırır, yağ yakımını hızlandırır, iltihap söktürücüdür, tokluk hissi sağlar.

Tarçın; güçlü ödem söktürücü etkisi vardır, kan şekerini dengeler, metabolizma hızını artırır, kalori yakımını destekler.

Karahindiba; böbrek ve karaciğeri toksinlerden arındırır, mide iltihabını azaltır, güçlü bir idrar söktürücüdür ve yağ yakımını oldukça hızlandırır.

Bunun dışında yeşil elma, limon, bol su ve maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeler de ödem attırıcı bitkiler olarak ilk sıralarda yer alır.

Ödem Attırıcı Çay

ödem attırıcı çay
ödem attırıcı çay

Ödem attırıcı çay tarifi için gereken malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı zencefil
 • 1 yemek kaşığı karahindiba
 • Bir miktar taze nane
 • Bir miktar tarçın
 • 2 su bardağına yakın su

Ödem attırıcı çayın yapılışı; tüm malzemeleri tencereye alın. Kaynamaya başlayınca ocağın altını kapatın ve 10 – 15 dakika boyunca demleyin. Daha sonra cam bir kavanoza alın ve ılınması için bekleyin. Ilıyan çayınızı afiyetle içebilirsiniz.

Not: En etkili sonuçları almak için ödem attırıcı çayı günde 3 kere içmelisiniz. Her defasında taze olarak hazırlamalısınız. Çayın etkisini en hızlı göstermesi açısından günlük 30 dakika yürüyüş yapın ve dengeli beslenmeye özen gösterin.

Ödem Attırıcı Kür Tarifi

Ödem attırıcı kür tarifi için gereken malzemeler;

 • 2 adet yeşil elma
 • 1 adet limon
 • Bir miktar çubuk tarçın
 • 3 – 4 adet tane karanfil
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • Taze zencefil
 • 2,5 – 3 litre su

Ödem attırıcı kür tarifinin yapılışı; yeşil elmayı ve limonu kabukları ile birlikte büyük dilimler halinde doğrayın. Kalan tüm malzemeleri de tencereye ilave edip kaynamaya bırakın. Elmalar yumuşamaya başladığında ocağın altını söndürün. Ilıyan karışımı süzün. Günde iki bardak tüketerek düzenli olarak içmeye dikkat edin. Kısa sürede vücudunuzdan ödem attığınızı, yağ yaktığınızı ve kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA