Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm ve Doğal Tedavi

göz altı torbalarına bitkisel çözüm, doğal tedavi
göz altı torbalarına bitkisel çözüm, doğal tedavi

Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm

Pek çok kadının en sık şikayet ettiği konuların başında göz altı torbası ve göz altında oluşan renk eşitsizliği gelmektedir. Göz alt torbası bir kadını olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir ve bu durum da kadınların hiç istemedikleri bir şeydir. Göz altı torbası bazı kadınlarda genetiktir, bazılarında ise yorgunluk ve uykusuzluk gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ancak göz altı torbası her ne nedenle oluşursa oluşsun kadınların istemedikleri görüntünün başında gelir.

Günümüzde göz altı torbalarını azaltmak ve hatta tamamen ortadan kaldırmak için çeşitli tedaviler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi medikal estetiktir. İleri seviyede olan göz altı torbaları için yapılan estetik uygulama ile göz altı torbaları alınıyor. Ancak her kadının göz altı torbalarını geçirmek için medikal estetik yaptıracak bütçesi ya da imkanı olmayabilir. Evde tamamen doğal yöntemlerle uygulanacak bitkisel tedavi ile göz altı torbalarına bakım yapabilir, düzenli uygulama sonucunda da fark edilebilir bir iyileşme yakalayabilirsiniz.

Göz Altı Torbası Neden Olur 

Göz altları yüz cildimizin en hassas, en ince derisinin olduğu kısımdır. Gençken diri ve canlı olan göz altları güneş, uykusuzluk, yorgunluk, nemsizlik ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak daha çok incelir ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Göz altı torbaları ise yağ keselerinin hareketlenmesi ve birikmesi sonucu oluşur. Göz altı torbasına neden olan diğer nedenler; 

Hormonal Nedenler; Regl döneminde kadınlarda hormon değişimine bağlı olarak göz altında şişme görülebilir. Bu durum da göz altı torbasına neden olabilir. Ayrıca tiroid hormonunda yaşanan dengesizlikler de göz altı torbası oluşması nedenleri arasındadır.

Vitamin Eksikliği; Göz altı torbası oluşması nedenlerinden birisi de vitamin eksikliğidir. Eğer göz altı torbalarında normalden daha fazla şişlik varsa vitamin eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Demir eksikliği ve B vitamini eksikliği bu vitaminlerin başında gelmektedir.

Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm

Günlük yaşamda evde doğal ürünlerle uygulayacağınız yöntemlerle göz altı torbalarından kurtulabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var; bu yöntemlerin işe yaraması için düzenli uygulama yapmak çok önemlidir. Soğuk su, yeşil çay, patates ve maden suyu göz altı torbaları için bitkisel çözümün başında gelen uygulamalardır.

göz altı torbalarına patates
göz altı torbalarına patates

Patates; Patates içinde bulunan nişasta sayesinde göz altı torbalarının inmesine yardımcı olur. Uygulama yaparken patatesin soğuk olması etkisini arttıracaktır. Orta kalınlıkta 2 halka kesilir ve göz altına yerleştirilir. Soğuk patates dilimleri göz altına yerleştirilir ve yaklaşık 20 dakika beklenir. Ardından patates dilimleri göz altından alınır ve ılık su ile durulanır.

göz altı torbalarına salatalık
göz altı torbalarına salatalık

Salatalık; Salatalık içinde bulunan faydalı bileşenler ile kozmetik sektöründe de kullanılır (salatalık özlü krem, vb). Hal böyleyken salatalıktan göz altı torbaları için de faydalanabilirsiniz. Salatalık göz altı torbalarının sönmesini sağlar ve cilde nem kazandırır. Mümkünse buzdolabında soğumuş olan salatalıktan 2 halka kesilir ve göz altına yerleştirilir. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra salatalık dilimleri göz altından alınır.

göz altı torbalarına kaşık
göz altı torbalarına kaşık

Soğuk Kaşık; Göz altının daha diri görünmesine yardımcı olan ve göz altı torbalarının sönmesini sağlayan uygulamalardan birisi de soğuk kaşık yöntemidir. Deneyenlerin birçoğu farkı hemen hissettiklerini söylerken soğuk kaşık göz altında bulunan kas ve yağ dokularına şok etkisi yaparak canlanmalarını sağlamaktadır.

Soğuk kaşık yöntemi uygulamak için; İhtiyacınız olan 1 adet buzdolabında bekletilmiş soğuk kaşıktır. Soğuk kaşığı göz altınıza hafif kapatacak şekilde yerleştirin ve  birkaç dakika bekleyin. Aynı işlemi diğer göz için de yapabilirsiniz. Göz altına uyguladığınız kaşığı eğer göz kapakları da şiş ise göz kapaklarına da uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarına Doğal Tedavi

göz altı torbalarına yeşil çay
göz altı torbalarına yeşil çay

Yeşil Çay; Yeşil çay da göz altı torbalarına iyi gelen doğal yöntemlerden birisidir. Poşet yeşil çay demlendikten sonra bir güzel içilir. Ardında kalan yeşil çay ise atılmaz. Ilık ılık göz altına tatbik edilir. Uygulamayı birkaç dakika yapmak yeterli olacaktır. Yeşil çay içinde bulunan faydalı bileşenler kılcal damarların gerginliğini ve şişkinliğini azaltır ve buradaki damarların da büyümesini yavaşlatır. Yeşil çay içtiğiniz zaman bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

göz altı torbalarına e vitamini
göz altı torbalarına e vitamini

E Vitamini; E vitamini cildin ihtiyacı olan nemlenmeyi karşılayan bir vitamindir. Yeteri kadar nemli olan cilt kurumaz ve tahriş olmaz. Göz altı torbaları için de aynısı geçerlidir. Çok ince olan göz altını nemlendirmek; göz altı torbası oluşumunu engeller. Eczanelerde tüp halinde satılan E vitaminini buz dolabında soğuttuktan sonra göz altına nazik hareketlerle yedirin. Kısa süre sonra göz altının ferahladığını ve şişkinliğin indiğiniz görebilirsiniz.

göz altı torbalarına aloe vera
göz altı torbalarına aloe vera

Aloe Vera; Aloe vera bitkisinde bulunan aloe vera jeli içerisinde bulunan antiseptik özler sayesinde cildi temizler ve canlandırır. Aloe veranın cilt için bir diğer faydası da göz altı torbalarına ve şişkinliklere iyi gelmesidir. Göz altı torbalarını yok etmek için aloe vera kullanımı oldukça basittir. Aktarlarda satılan aloe vera bitkisi içinde bir miktar aloe vera jeli çıkarılır ve parmak yardımıyla nazikçe göz altına uygulanır. Aloe vera kısa sürede göz altı torbalarının inmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA