Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Maskeleri, Saç Maskesi

hindistan cevizi yağı ile cilt maskeleri,saç bakımı
hindistan cevizi yağı ile cilt maskeleri,saç bakımı

Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Maskeleri

hindistan cevizi yağı ile cilt maskeleri
hindistan cevizi yağı ile cilt maskeleri

Faydalarını saymakla bitiremediğimiz Hindistan cevizi yağının özellikle cilt için birçok faydaları bulunmaktadır. Hazırlamanızı tavsiye ettiğimiz Hindistan cevizi yağı ile cilt maskelerini düzenli bir şekilde uygulayarak cildinizdeki değişimi hemen fark edeceksiniz. Hindistan cevizi yağı ile cilt maskeleri ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken husus hangi malzemenin ne kadar kullanılacağıdır. Hindistan cevizi yağı ile cilt maskelerini hazırlarken bu noktaya özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha genç, pürüzsüz, sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için yapılması tavsiye edilen Hindistan cevizi yağı ile cilt maskeleri şu şekildedir.

  • Kırışıkları yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesi: 1’er çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozunu güzelce karıştırın. Temiz cildinize dudak ve göz çevresi hariç sürüp 15 dakika bekleyin. En iyi sonucu elde etmek istiyorsanız kırışıklıkları yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesini düzenli bir şekilde uygulamaya devam etmelisiniz.
  • Akneleri yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesi: 1’er yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, yoğurt, bal, yarım yemek kaşığı karbonat, bir miktar lavanta ya da çay ağacı, cilt tipinize göre 3-4 damla limon suyu eklenerek akneleri yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesi hazırlanabilir. Akne ve sivilce tedavisinde oldukça etkili sonuçları olan akneleri yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesi cilde nazikçe sürülür ve 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.
  • Cildi nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı maskesi: 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, yarım çay kaşığı limon suyu, 2 tatlı kaşığı bal karışımını temiz cildinize sürüp 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Gözenekleri derinlemesine nemlendirerek cildinizi besleyecek olan Hindistan cevizi yağı ile cilt maskesi tarifini ihtiyaç duydukça uygulayabilirsiniz.
  • Sivilceleri yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesi: Yarım muz, bir tutam zerdeçal, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağından oluşan karışım cilde sürülüp 15 dakika bekletilir. İçeriğindeki zerdeçal ve Hindistan cevizi yağı bileşimi sayesinde sivilceleri yok etmek için Hindistan cevizi yağı maskesi iltihaplanmalara karşı savaşarak çok etkili sonuçlar vermektedir.
  • Cildi besleyen Hindistan cevizi maskesi: 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı bal ve yarım ezilmiş olgunlaşmış avokado güzelce karıştırılır. Cilde baskı masajı ile iyice sürülür. Avokadonun canlandırıcı etkisi için 15 dakika boyunca bekletilir. Cildi besleyen Hindistan cevizi yağı maskesi bekletildikten hemen sonra ılık su ile durulanır.
  • Cilt lekelerine karşı Hindistan cevizi yağı maskesi: 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı esmer şeker karıştırılır. Cilde bastırmadan sürülür. 20 dakika sonra ılık su ile durulanır. Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayan Hindistan cevizi maskesi, özellikle düzenli yapıldığında cilt lekelerine karşı Hindistan cevizi yağı maskesi çok etkili sonuçlar vermektedir.
  • Makyaj temizliği yapmak için Hindistan cevizi yağı maskesi: Yarım çay bardağı Hindistan cevizi yağı, biraz zeytinyağı, su ve badem yağı eklenir ve güzelce karıştırılır. Pamuğun üzerine sürülen bu karışım ile ciltteki makyaj nazikçe ve rahatlıkla çıkarılır. Etkili ve doğal makyaj temizliği yapmak için Hindistan cevizi yağı maskesini uygulamanız mutlaka tavsiye edilir. Makyaj temizliği için Hindistan cevizi yağı maskesini uygularken dikkat edilmesi gereken husus, yağlı cilt tipi olan kişilerin Hindistan cevizi yağının sızmasını kullanması önerilir.
  • Siyah noktalar için Hindistan cevizi yağı maskesi: 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı karbonat, yarım çay kaşığı limon suyu ile hazırlanan karışım cilde sürülür. 15 dakika bekletilip ılık su ile durulanır. Siyah noktalar için Hindistan cevizi yağı maskesinin düzenli olarak yapılması ile cilde detoks takviyesi yapıldığı ve cildi canlandırdığı unutulmamalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Maskesi

hindistan cevizi yağı ile saç maskesi
hindistan cevizi yağı ile saç maskesi

Hindistan cevizi yağının her yönden olduğu gibi saç bakımı yönünden de oldukça olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Hindistan cevizi yağının saçı uzattığı, parlaklık verdiği, saç dökülmesini önleyerek saçı beslediği, saç diplerine gereken nemi sağlayarak saçları güçlendirdiği bilinmektedir. Hem zamansal hem de ekonomik açıdan güzellik merkezlerine giderek saç bakımı yaptıramayanlar için çok basit bir şekilde hazırlanabilen, ekonomik, sağlıklı ve doğal Hindistan cevizi yağı ile saç maskesi tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Hindistan cevizi yağı ile saç maskesi yapılırken önemli hususlardan, kullanılan malzemelerin doğal olmasına ve kullanılan yağların soğuk sıkım organik sertifikalı olmasına ve miktarına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Hindistan cevizi yağı ile saç maskesi hazırlamak için 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 2 yemek kaşığı bal ve 1 yumurta akı gerekmektedir. Bu karışım saç diplerine masaj yaparak güzelce sürülür ve bone takılarak uzunca bir süre bekletilir. (Tavsiye edilen uygulama şekli Hindistan cevizi ile saç maskesinin uykudan önce yapılıp sabaha kadar bekletilmesi yönündedir.) Hindistan cevizi ile saç maskesinin daha sonra ılık su ile saç yağdan arınana kadar iyice durulanması gerekmektedir. Ayrıca saç köklerini güçlendirmek için bir miktar Hindistan cevizi yağı avuç içine alınarak saçlara sürülür, böylece günlük saç bakımı doğal bir şekilde yapılabilir.

 

  • Hindistan cevizi yağına alerji olabileceği düşüncesiyle kontrollü davranmakta yarar vardır. Beklenmeyen etkiler görüldüğünde kullanımı hemen bırakmalı ve bir doktora danışılmalıdır. Özellikle yağlı cilt tipine sahip bireylerde doğal yağların bilinçsizce kullanımı sivilce artışı ve gözenek tıkanması sorununa yol açabileceği için dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

1 Yorum

  1. Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran, dökülmeye sebep olan oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA