Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

kalın kaşlara sahip olmak için yapmanız gerekenler
kalın kaşlara sahip olmak için yapmanız gerekenler

Son yılların kalın kaş modası sadece ülkemizde değil tüm dünyada kadınlar tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Doğru bir şekilde uygulandığında yüz hatlarına çok hoş bir görünüm veren kalın kaşlara kavuşmak artık hayal değil. İnce kaşlara sahip olan kadınlar da artık doğal yollardan dilediği kalınlıkta ve hacimli kaşlara sahip olabilir. Üstelik sağlıklı, hacimli ve kalın görünen kaşlara ulaşmak için pahalı kozmetik ürünlere de artık ihtiyacınız yok. Doğal yağlar ve malzemeler ile son derece kolay hazırlanan bakım kürleri sayesinde kaşlarınıza istediğiniz gibi hacim kazandırabilirsiniz.

Kalın kaşlara sahip olmak için çizim, dövme ya da kalıcı makyaj yöntemini kullanmayı da tercih edebilirsiniz tabiî ki. Ama hemen hatırlatalım hem doğal bir görünüm kazandırması hem de kalıcılığını artırması bakımından kaşlarınızı doğal yağlar ve kürler ile besleyerek hacimlendirmek, kalınlaştırmak uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bir yöntemdir.

Sağlıklı kaşlar için uzmanlardan öneriler;

 • Kaş kıllarının çıkış yönüne doğru günlük olarak masaj yapın.
 • Kaşlarınıza gereken nemi sağlamak için günlük vazelin sürmek gibi rutinleriniz olsun.
 • Kaşlarınıza ağır işlemler ve makyaj yaptırmaktan kaçının.
 • Balmumu gibi kaşları deforme eden uygulamalardan uzak durun.
 • Kaşlarını kalem ile çiziyorsanız çok bastırmaktan ve tahriş etmekten kaçının.
 • Sağlıklı kaşlar için uyku ve beslenme düzeni çok önemlidir. Bu nedenle düzenli uyku ve beslenme programı oluşturun.
 • Bol su tüketin.
 • Eczaneden alacağınız E vitamini kapsülü ile günlük kaş bakımınızı yapabilirsiniz.
 • Kaş tarağı ile bastırmadan kaşlarınız tarayın ve masaj yapın.

Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

kalın kaş sahibi olmak için tavsiyeler
kalın kaş sahibi olmak için tavsiyeler

Şimdi de sizi daha fazla heyecanlandırmayalım ve kalın kaşlara sahip olmak için evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz kür tariflerine geçelim;

 • Biberiye Ve Bebek Yağı

Kıl yapısını güçlendiren biberiye yağı ayrıca kan dolaşımını da olumlu yönde etkileyerek kılların hızla uzamasına yardımcı olmaktadır. Bebek yağı ise kaşlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacaktır. Kalın kaşlara sahip olmak için kürü hazırlarken 1’er yemek kaşığı biberiye ve bebek yağını karıştırın. Gece yatmadan önce kulak temizleme çubuğu ile kaşlarınıza dipten uca doğru uygulayın. Ve sabaha kadar yıkamadan bekletin.

 • Hint Yağı

İçeriğindeki antioksidan, protein, vitamin ve yağ asitleri bakımından zengin olan hint yağı kaş kıllarını besleyerek hızla uzamasına yardımcı olmaktadır. Hint yağını kulak temizleme çubuğu ile kaşlarınıza güzelce sürün. Ardından 6 – 7 dakika masaj yaparak yağı tamamen yedirin. En az 40 dakika bekleyin. (Dilerseniz bu uygulamayı gece yapın ve sabaha kadar bekleyin.) Ardından ılık su ile yıkayın. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için hint yağı uygulamasını haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

 • Hindistan Cevizi Ve Zeytinyağı

Hindistancevizi ve zeytinyağı içerdiği özler sayesinde kaşları kalınlaştırıcı, hacimlendirici ve kılların uzamasını engelleyen mikroorganizmaları yok edici etkilere sahiptir. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı karışımı kaş diplerindeki kılcal damarların da beslenmesini sağlar. Kaşlarınızı hacimlendirmek ve kalınlaştırma kürünü hazırlarken hindistancevizi yağı ve zeytinyağından 1’er yemek kaşığı alarak uygun bir kapta iyice karıştırın. Tüm kaş bölgesine masaj yaparak yağı iyice yedirin. Hemen su ile yıkamayın mümkün ise tüm gece mümkün değilse en az 1 saat bekletin. Bu kürü haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

 • Çemen Tohumu Ve Badem Yağı

Kıl köklerini besleyerek ve sağlıklı ve çabuk çıkmasını sağlayan çemen tohumu ile kaşları besleyerek hacimlendiren badem yağı kürü kaş bakımında oldukça etkilidir. Bu kürü hazırlamak için 1 çay kaşığı çemen tohumunu bir bardak su içinde en az 5 – 6 saat boyunca bekletin. Daha sonra tohumları öğütün ve içine 1 miktar badem yağı ilave edin. Macun kıvamına gelen karışımı gece yatmadan kaşlarınıza sürün. Sabah kadar bekletin ve ılık su ile durulayın. Haftada 2 ya da 3 kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

 • Vazelin ve Aleo Vera

Yoğun miktarda E vitamini ve besleyici yağ asitleri içeren bu karışımı hazırlamak için yapmanız gereken bir miktar aleo vera jelini, bir miktar vazelini ve balı uygun bir kapta güzelce karıştırmak. Ardından en iyi sonucu almak için masaj yaparak bu karışımı kaşlarınıza uygulayın. 30 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Haftada birkaç kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

 • Yumurta Sarısı Ve Limon Suyu

Limon suyu ve yumurta sarısı içerdiği vitaminler ve besleyici etken maddeler sayesinde kaşları kalınlaştırma etkisi göstermektedir. Kaş bakımında önemli olan bu karışımı hazırlamak için akından ayırdığınız 1 yumurtanın sarısını güzelce çırpın. Üzerine bir dilim limon suyu sıkın ve tekrar karıştırın. Ardından kaşlarınıza masaj yaparak sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Ilık su ile durulayın.

Aşağıdaki Yazımız Da İlginizi Çekebilir;

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA