Karabuğday Diyeti Karabuğday Zayıflatır Mı

70
karabuğday diyeti karabuğday zayıflatır mı
karabuğday diyeti karabuğday zayıflatır mı

Karabuğday Diyeti Zayıflatır Mı

Özellikle düzenli ve tam olarak yapıldığında 10 günde 5 kilo verdiren diyet olarak bilinen karabuğday diyetini sizler için araştırdık. Karabuğday diyeti kısa süreli yapılacak bir diyet olup uzun süre yapılması tavsiye edilmez. Ve tabiî ki her diyet öncesinde olduğu gibi karabuğday diyetine de başlamadan önce hekiminize danışmayı kesinlikle ihmal etmeyin diyor ve keyifli okumalar diliyoruz…

Siyez Bulguru Pilavı Tarifi

Karabuğday özellikle zayıflamak isteyenlerin son zamanlarda en popüler besinlerinden biridir. Peki, karabuğday zayıflatır mı? Karabuğday tek başına zayıflatma etkisi göstermez. Karabuğday iyi bir protein ve faydalı karbonhidrat içeren bir besindir ve karabuğday tüketimi sizin tok kalmanızı sağlayarak daha geç acıkmanıza neden olur. Bu durumda sizin daha az yemenizi sağlar ve hızlı bir şekilde kilo kaybedersiniz. Karabuğday tüketilmek istendiğinde ana öğünlerde bir porsiyon tüketilebilir. Bu porsiyon sizin uzun süre tok kalmanızı sağlar ve ayrıca protein ve lif almanız için çok iyi bir kaynaktır.

Karabuğday kalori değeri açısından oldukça ekonomik bir besindir. Karabuğdayı zayıflama diyetlerinde haşlayarak salatalarınızda kullanabilir ya da karabuğday pilavı pişirebilirsiniz. Bu şekilde karabuğdayı çok fazla abartmadan tüketebilirsiniz. Çünkü besinlerin porsiyon kontrolü yapılmadan tüketimi bilinçsizce fazla tüketimi ekstra kilo alımına neden olabilir. Karabuğday nasıl haşlanır diye merak edenler için hemen açıklayalım karabuğday 1 ölçüye 2 ölçü olacak şekilde haşlanarak hazırlanır. Yani 1 bardak karabuğday  2 bardak su ile suyunu tamamen çekene kadar haşlanarak hazırlanır.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer önemli hatırlatma ise zayıflama sürecinde karabuğday tüketimi yanı sıra günde 2 litre su içilmeli ve egzersiz yapılmalıdır. Bu şekilde kilo verme süreci daha kalıcı olacaktır.

Siyez Ekmeği Faydaları

Karabuğday Diyeti

Karabuğday diyetini uygularken ana öğünlerde karabuğday tüketilmesi gerekir. Ancak karabuğday diyeti mono bir diyettir yani uzun süre yapılabilecek bir diyet değildir. Uzun süre diyet yapılacaksa karabuğday tüketimi öğünlere yayılabilir. Örneğin; 2 öğün diyete uygun beslenip bir öğünde karabuğday tüketimi şeklinde olabilir.

Karabuğday diyeti çok düşük kalori içeren bir diyettir. Birkaç hafta boyunca karabuğday lapası tüketmeniz gereken bu diyet düzenli bir şekilde uygulandığında ciltteki sarkmaları toparlar, karaciğere karabuğday detoksu yaparak temizlenmesini sağlar, sindirim sisteminin daha etkili çalışmasına yardımcı olur, kolesterolü dengeler, yüksek tansiyonu düşürür, beyin fonksiyonlarının daha nitelikli olmasını sağlar ve yaşlanma etkilerini en aza indirir.

Siyez Unu Nedir

Karabuğday Diyeti Nasıl Yapılır 

Kahvaltı; 3 yemek kaşığı karabuğdayın üzerine çok az sıcak su eklenir ve karabuğdayın yumuşaması sağlanır. Yumuşayan karabuğdayın üzerine 1 orta boy elma rendelenir üzerine 1 tatlı kaşığı tarçın ekleyerek hazırlanan karışım sabah öğününde afiyetle yenir.

Ara öğün; 2 salatalık 1 bardak yeşil çay

Öğle; 1 kase tercihen yağsız yoğurt içine 3 yemek kaşığı haşlanan karabuğday eklenir ve karıştırılır. Öğle öğünü için yoğurtlu karabuğday hazırdır.

Ara öğün; 2 salatalık 1 bardak yeşil çay

Akşam; Sabah yapılan elmalı tarçınlı karabuğdayın aynısı yapılır ve yenir.

Karabuğday diyetini uygularken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle diyete 2 haftadan fazla devam etmeyin. Diyetin uygulanması esnasında ara öğünlerde günlük düzenli olarak kefir tüketilmesi tavsiye edilir. Günlük su tüketimine özellikle dikkat edilmelidir. Ayrıca kahve ve çay tüketimi ya sıfırlandırılmalı ya da günde en fazla 1 küçük fincan çay veya kahve içilmelidir. Karabuğday diyetini yaparken aşırı baharatlı gıdalardan ve şekerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Kronik rahatsızlığı olanların, hamile ve emziren kadınların karabuğday diyetini yapmaları kesinlikle önerilmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA