Kaş Alma Teknikleri İple Kaş Alma

kaş alma teknikleri iple kaş alma
kaş alma teknikleri iple kaş alma

Kaş Alma Teknikleri

Yüzümüze ifade veren en önemli yer kaşlarımızdır. Kaşlarımız kızgın, üzgün, mutlu ya da sinirliymiş gibi bizi karşımızdakine ifade eden sessiz oyunculardır. Kaşlarımız bakışlarımızı ve yüz ifademizi direkt olarak etkilediği için kaş alırken ya da aldırırken özenli ve dikkatli olunmalıdır. Yanlış teknikle alınmış kaşlar yüz ifadenizi değiştirir. Bu nedenle bu günkü yazımızda kaş alma teknikleri ile ilgili en doğru ve en pratik bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Evde kaş almak sizlere ilk başta çok zormuş gibi gelebilir. Ama gelin görün ki evde kaş almak oldukça pratik, kolay ve ekonomik bir güzellik yöntemidir. Yeter ki kaş alma tekniklerini doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olun ve birkaç deneme yapmaktan korkmayın. Birkaç uygulama sonrası eliniz alışacak ve sonrası sizler için çok daha basit olacaktır.

Kaş alımında kullanılan malzemeler:

  • Cımbız
  • İp
  • Ağda

Kaş almanın; ağda ile kaş alma, ip ile kaş alma, cımbız ile kaş alma olarak 3 farklı çeşidi vardır. Burada seçimi yaparken size en uygun olanını seçmeniz önemle tavsiye edilir. Çünkü kaşlarınızı alırken hangi malzemeyi kullanacağınız kaş kıllarının yapısına ve kaşın şekline göre değişmektedir.

İple Kaş Alma

iple kaş alma
iple kaş alma

İple kaş alma yöntemi için öncelikle bolca ışıklandırılmış bir aynanın karşına geçin. Çünkü ancak iyi aydınlatılmış bir ortamda en minik tüyleri bile rahatça görebilirsiniz. Sonrasında ince bir ipi her iki elinizin parmaklarına dolayıp yan yatmış sekiz şeklini almasını sağlayın. Sonrasında parmaklarınızı hafif açıp kapatarak aşağı yukarı hareket ettirerek kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz. İlk başlarda hata yapmamak için çok büyük geri dönülemez hareketler yapmaktan kaçının ve sabırla adım adım ilerleyin.

Cımbız İle Kaş Alma

cımbız ile kaş alma
cımbız ile kaş alma

Kaş alımında genellikle cımbız kullanılır. Çünkü cımbız diğer yöntemlere göre daha uzun ve yorucu olsa da en güvenilir kaş alma yöntemlerinden biridir. Kaş alırken ince kılları almak için ve tam büyümemiş kılları yakalayabilmek için ince uçlu cımbız kullanılır. Eğer farklı yönlerden çıkmış kaş kıl yapınız varsa eğimli uçlu cımbız kullanılarak çok yönlü kontrol sağlanabilir.

Kıl yapınız kalın ve aynı anda birkaç kıl almanız gerekiyorsa düz uçlu cımbız kullanın

Kaş alma işlemine kaşlarınızı yukarı doğru taradıktan sonra başlamalısınız. Diğerlerinden daha uzun boyda olan kılları yavaşça ve dikkatlice kesin. Böylece alınması gereken kıllar da ortaya daha net bir şekilde çıkacaktır. 

Ağda İle Kaş Alma

ağda ile kaş alma
ağda ile kaş alma

Ağda ile kaş alma;  kaş alma yöntemleri arasında şüphesiz ki en acılı olan yöntemdir. Ancak kılları tek seferde çekme etkisi en yüksek olanıdır. Kaşların boyunu kısalttıktan sonra ağdayı sürmeden önce yapılacak ilk iş kaşların başlangıç ve bitiş noktasını bir kalem ile çizerek belirlemektir. Aksi halde kaş şeklinizi bozabilirsiniz. Bu nedenle ağda ile kaş alma yönteminde dikkat edilecek önemli bir husus ağdayı taşırmadan ve dikkatlice sürmektir. Sürdüğünüz ağdanın aşırı sıcak veya soğuk olmaması da etkili kaş alma için gerekli olan bir diğer husustur. Ağda bezini kılların çıkış yönünün tersine olacak gibi tek bir seferde ve net bir şekilde hızla çekmeniz gerekmektedir. Böylece ağda sürdüğünüz bölgenin kıllardan tek seferde temizlendiğini göreceksiniz. Ağda sonrasında kaşlarınıza bakım yağı sürmeyi unutmayın.

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta kaşlarınızın üstlerini kesinlikle almamaktır. Buradaki tüycüklerin çoğalarak yapılarının kalınlaşmasına sebep olabilirsiniz. Bu bölgeleri kaş ağdası veya uzman bir kişiden yardım alarak ip ile almanızı tavsiye ederiz. Cımbızı sadece kaş altlarını şekillendirmek için kullanın.

Kaş alırken kaşların çizgisini belirlemek için kaşlarınızı tarayın. Bunun için diş fırçası, kaş fırçası veya eski bir rimel fırçası kullanabilirsiniz. Daha sonra elinize bir kalem alın. Kaşınızın başlangıç noktasına kalemi koyduğunuzda paralel uzantıda kaşınızın bitiş noktasını belirleyin. Daha sonra kaşlarınızı fırça yardımıyla destekleyip dışarıya taşan tüylerinizi bir makas ile kesip boylarını kısaltın. Artık cımbız ile kaşlarınızı biçimlendirmeye başlayabilirsiniz.

Yine göz kalemi yardımıyla kaşın başlangıç noktasını belirleyin. Göz kalemini burun ucuna getirin. Kalemin bittiği yer kaşlarınızın başlangıcı olmalıdır. Artık bir cımbız yardımıyla kaşlarınıza çizdiğiniz şekli verebilirsiniz.

Kaşlarınızı alırken kaş kıllarını daima çıkış yönünde ve her zaman tek tek alın. Aralarında boşluk bırakmayın.

Son zamanlarda kalın kaş modası olduğunu unutmayın. İncecik kaş almaktan uzak durun. Kaşlarınızı kestikten sonra dağınık halde duran kılları alın ve kaş şeklinizi bozmayın.

Unutmayın etkileyici bir bakış, kaşlarınızın vurgusuna bağlıdır.

 

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir;

Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler
Tatlı Badem Yağı Faydaları Ne İçin Kullanılır
Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA