Kıl Kurdu Bitkisel Tedavisi

kıl kurdu bitkisel tedavisi
kıl kurdu bitkisel tedavisi

Kıl Kurdu Bitkisel Tedavisi

Kıl kurdu bağırsaklara yerleşen bir parazitin sebep olduğu bir hastalıktır. Bu hastalıkta genel hijyen kurallarına dikkat etmek çok önemlidir. çünkü ancak böyle kıl kurdu yumurtalarının yok olması ve bulaşmaması mümkündür. Kıl kurdu hastalığı hakkında daha detaylı bilgi almak için kıl kurdu belirtileri linkini tıklayarak hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

kıl kurdu tedavisi
kıl kurdu tedavisi

Kıl kurdu bitkisel tedavisi için öneriler şu şekildedir;

 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için sarımsak; 1 hafta boyunca her gün aç karnına 2 diş sarımsak yutabilirsiniz. Ya da yine bir hafta boyunca her akşam 1 su bardağı sütün içine ezilmiş 3 diş sarımsak katıp bir süre kaynattıktan sonra için.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için Hindistan cevizi yağı; Kıl kurdu bitkisel tedavisinde Hindistan cevizinden yararlanmak için sabahları 1 yemek kaşığı Hindistan yağı içebilir ya da gece yatmadan önce makat bölgesine bir miktar Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için ceviz suyu; 3 bardak su içine 4 – 5 adet cevizin kabuğunu atıp kaynatın. Demlenmesi için bir süre bekletin. 10 dakika sonra süzdüğünüz ceviz suyunu için. Bu yöntem ile bağırsak parazitlerinden kısa sürede kurtulacaksınız.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için nohut; 1 su bardağı nohutun üzerine 500 ml kadar sirke ilave edin. Cam bir kabın içinde geceden sabaha kadar bekletin. Her gün 10 tane olacak şekilde nohutları tüketin. Kıl kurdu bitkisel tedavisinde bir diğer öneri ise bir kaba aldığınız nohutların üzerini geçek kadar su ilave edin ve ağzı kapalı bir şekilde sabaha kadar bekletin. Nohutun suyunu sabahları aç karnına yarım çay bardağı olacak şekilde tüketin.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için havuç; Kıl kurdu bitkisel tedavisi için sabah aç karnına 2 adet rendelenmiş havuç tüketin. Ardından 2 saat boyunca herhangi bir şey yemeyin ve içmeyin.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için kabak çekirdeği; Kıl kurdu bitkisel tedavisinde kabak çekirdeğini kullanmak isterseniz 1 yemek kaşığı kadar kabak çekirdeğini iyice ezin ve 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. 1 hafta boyunca her sabah aç karnına tüketin.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için yaban kekiği; Kıl kurdu parazitini dökmek için 1 tatlı kaşığı yaban kekiğini çiğnemeden su ile yutun. Bu uygulamayı sabah ve akşam olmak üzere 1 hafta boyunca yapın.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için Hint leylağı; 1 su bardağı su ve 1 su bardağı Hint leylağı yapraklarını blender da iyice öğütün. Karışımın suyunu süzün ve bu suyu her akşam için.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için çörek otu yağı; sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içmek bağırsak parazitlerinin dökülmesini hızlandıracaktır. Çörek otu yağının soğuk sıkım olması özellikle önerilmektedir.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için kudret narı; Her derde deva olan ve saymakla bitmeyen kudret narı faydalarından biri de kıl kurdu gibi bağırsak parazitlerini dökmesidir. Bunun için 3 tane kudret narı çekirdeğinin suyunu sıkın ve 1 hafta içinde küçük miktarlarda olacak şekilde her gün düzenli için.
 • Kıl kurdu bitkisel tedavisi için yeşil papaya; Kıl kurdu bitkisel tedavisinde papaya çok etkili bir gıdadır. Bunun için 1 yemek kaşığı kadar papaya suyu ile 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Ardından 3 – 4 yemek kaşığı sıcak su ilave edin. Bu karşımı her sabah aç karnına için. Daha etkili sonuçlar almak istiyorsanız bu işlemin ardından 2 saat sonra 1 bardak süt içine 2 yemek kaşığı Hint yağı katarak hazırlanmış karışımı için. 3 gün boyunca bunu tekrar edin.

Kıl Kurdu Tedavisinde Öneriler

 • Kıl kurdu tedavisi sırasında sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Karbonhidrat ve şeker tüketimini kısıtlayın. Tedavi sürecinde en iyi ve en hızlı sonuçları almak için taze sebze ve meyvelerin tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca lif yönünden zengin besinlerin de beslenme listesinde ağırlıklı olarak tüketilmesi de tavsiye edilmektedir.
 • Yoğurt ve kefir gibi probiyotik besinlerin de bolca tüketilmesi önemlidir.
 • Özellikle C vitamini yönünden zengin yiyecekleri bolca tüketin.
 • Diş fırçalarının banyoda açıkta değil dolapta kapalı bir ortamda muhafaza edilmesi gerekmektedir.
 • Makat ya da anüs bölgesi kesinlikle kaşınmamalıdır.
 • İç çamaşırı, nevresim takımı ya da yatak örtüleri evin içinde çırpılmamalı ve yüksek ısıda sık sık yıkanmalıdır.
 • Ortamın bol ışıklandırılması ve güneşlendirilmesini sağlayınız. Yüzeylere yapışan yumurtalar ışığa karşı hassastırlar.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA