Kıl Kurdu İlacı: Sirke

kıl kurdu ilacı sirke
kıl kurdu ilacı sirke

Kıl kurdu sirke ile dökülür mü sorusu son günlerde kıl kurdu tedavisi ile ilgili en merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Özellikle 5 ve 14 yaş grubunda sıklıkla görülen kıl kurdu rahatsızlığı bağırsak enfeksiyonundan kaynaklanan bir sağlık sorunudur.

Kıl Kurdu Bitkisel Tedavisi

Kıl kurdu zararlı mı, kıl kurdu nedir, kıl kurdu tedavisi, kıl kurdu sirke ile tedavi edilir mi, kıl kurdu olduğumu nasıl anlarım gibi soruların cevapları için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz…

Kıl Kurdu Nedir

kıl kurdu nedir
kıl kurdu nedir

Kıl kurdu bağırsak kurdu ya da tenya olarak bilinen bir bağırsak enfeksiyonunun yaratmış olduğu sağlık sıkıntısıdır. Çoğunlukla makat deliğinden dışarı kadar yayılabilen bu parazit her ne kadar zararsız da olsa kişiye oldukça rahatsızlık veren durumlara yol açar.

Kıl Kurdu Olduğumu Nasıl Anlarım

kıl kurdu olduğumu nasıl anlarım
kıl kurdu olduğumu nasıl anlarım

Kıl kurdu olduğunu anlamak için kişinin dışkı testi yaptırması gerekmektedir. Kıl kurdu belirtilerinin sıklıkla görülmesi ve tekrar etmesi söz konusu ise hemen bir sağlık merkezine gidilerek gaita testi yaptırılması gerekmektedir.

Kıl Kurdu Belirtileri Tedavisi

Kıl kurdu belirtileri ise şu şekildedir;

 • Anal ve vajinal bölgede şiddetli kaşıntı
 • Uykuda salgılanan ağız suyunun artması
 • Burun içinde şiddetli kaşıntı hissi
 • Diş gıcırdatma
 • Huzursuzluk
 • Uykusuzluk
 • Gaz sancısı tipinde ağrılar
 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Ağız kokusu

Kıl Kurdu İlacı 

Modern tıp ilaçları ile rahatlıkla ve kolaylıkla tedavi edilebilen kıl kurdu sirke ile de doğal yolardan kolaylıkla tedavi edilebilir. Sarımsak ya da çörek otu gibi doğal yöntemler ile kıl kurdundan kurtulabileceğiniz gibi sirke ile de kıl kurdundan kısa sürede ve kolayca kurtulabilirsiniz. Deneyen bir çok kişinin bu yöntem sayesinde kıl kurdundan kısa sürede kurtulduğu görülmüştür.

Kıl kurdundan sirke ile kurtulabilir miyim diye merak edenler için bu basit yöntemi hemen açıklayalım;

Bunun için; 10 gün boyunca içinde 2 -3 diş sarımsak bekletilmiş olan elma sirkesini bir pamuğa döküp her gün düzenli olarak makat deliğinin çevresine sürün. Kıl kurdundan kurtulmak için bir diğer yöntem ise içinde sarımsak bekletilmiş olan sirkeyi her gün düzenli olarak için.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA