Koreli Kadınların Doğal Güzellik Sırları

koreli kadınların doğal güzellik sırları
koreli kadınların doğal güzellik sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Güzellik tarih boyunca kadınlar için en önemli konulardan biri olmuştur. Güzellik anlayışı genelde göreceli bir kavram olarak bilinse de bazı ortak kabul görmüş güzellikler de yok değildir. Kadın güzelliği denilince son yıllarda akla ilk gelen koreli kadınlardır. Koreli kadınların bebek gibi bembeyaz ve pürüzsüz cilt güzelliği herkes tarafından oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir.

Koreli kadınların güzellik sırları, porselen gibi bir cilde sahip olmak için yaptıkları cilt bakım rutinleri hakkında bilgi alacağınız bu yazımızı okumanızı öneririz.

Korelilerin Güzellik Sırları

korelilerin doğal güzellik sırları
korelilerin doğal güzellik sırları

Koreli kadınların genci de yaşlısı da porselen gibi canlı ve pürüzsüz oldukça güzel bir cilde sahip olması ile dikkat çekmektedir. Her yaşta bu kadar güzel ve çekici görünebilmek için yaptıkları doğal güzellik uygulamaları acaba nelerdir?

Tüm dünyada ülkelerindeki kadınlar tarafından fark edilen bu güzellik sırları açığa çıkarılmak için uğraşılmakta ve yakından takip edilmektedir.

Korelilerin güzellik anlayışı olarak belli başlı özelliklerin öne çıktığı görülmektedir. Örneğin; beyaz tene sahip olmak, küçük yüz hatları, küçük dudaklar ve düz bir kaş yapısı istenen güzellik standartları arasında yer alıyor. Hal böyle olunca koreli kadınlar bu amaç doğrultusunda güzellik uygulamalarını hiçbir şekilde aksatmadan yapıyorlar.

Koreli kadınlar için cilt temizliği epey zaman ayırdıkları çok önemli bir konu. İşleri ve yoğunlukları ne olursa olsun cilt temizliğini kesinlikle aksatmıyorlar. Cilt temizliği ve bakımı konusunda % 100 doğal ve bitkisel olan kore üretimi ürünleri tercih ediyor ve her ince ayrıntısına kadar cilt bakımına özen gösteriyorlar.

Beyaz ten rengi koreli kadınların güzellik sırları için çok önemli demiştir. Bu nedenle kesinlikle dışarıya krem sürmeden güneş ışınlarına karşı korunmasız bir şekilde çıkmıyorlar.

Ayrıca korelilerin güzellik sırları olarak dikkat ettikleri bir diğer konu ise yüz bölgesine yaptıkları buhar banyosu. Buhar banyosunu hiçbir şekilde aksatmadan yapıyorlar. Böylece yüz bölgesini gözeneklerin içinde kalan kir ve mikroplardan arındırmış oluyorlar. Buhar banyosunun hemen ardından bitkisel yağ ve doğal kremler ile bakım yapmayı da kesinlikle ihmal etmiyorlar.

Buhar banyosu yapamadıkları durumda tercih ettikleri bir diğer güzellik uygulaması ise sıcak havlu kompresi yapmak. Bunun için sıcak su içine batırdıkları havluyu yüz bölgesinde 15 – 20 dakika boyunca bekletiyorlar.

En sık tercih ettikleri güzellik uygulamasından bir diğeri ise kağıt maske uygulaması. Hemen belirtelim kağıt maske uygulamasını siz de yapmak isterseniz marketlerin kozmetik reyonlarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Koreli kadınların her uykuda bir maske ile uyuduğunu biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız koreli kadınlar güzellikleri uğruna özellikle boyun maskesi yapmadan kesinlikle uykuya dalmıyorlar.

Doğal Güzellik Sırları

doğal güzellik sırları
doğal güzellik sırları

Sizler de doğal güzellik sırlarını uygulamak için şunlara dikkat edebilirsiniz;

  • Sıcak duştan çıktıktan sonra 5 dakika tampon masaj hareketleri ile nemlendirici sürün.
  • Sıcak havluyu yüzünüze kapatıp 10 dakika boyunca nazikçe masaj yaparak ovun.
  • Doğal görünüm veren cilt makyajı için buzlu su dolu bir kaba yüzünüzü batırın ve 10 saniye bekleyin. Kulağa biraz garip geldiğini biliyoruz. Ama emin olun bu uygulamayı göz makyajı öncesinde uygularsanız doğal cilt görünümünde makyaj yapmış olacak ve pişman olmayacaksınız.
  • Yüzünüzü 1 kaşık tuz ve 1 bardak ılık su ile hazırlayacağınız tuzlu su ile ovarak yıkayın. Akne ve sivilcelerden kurtulmak için bu çok önemli.
  • Bir diğer güzellik önerisi olarak da soya sütüne batırdığınız gazlı bezi yüzünüzde 15 – 20 dakika bekletin. Farkı hemen hissedeceksiniz.
Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir;
Doğal Yüz Temizleme Jeli Nasıl Yapılır
Cildi Canlandıran Yüz Maskeleri
Aloe Vera Saç Bakımı Saç Maskesi Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA