Kudret Narı Faydaları Nasıl Kullanılır Kudret Narı Macunu

kudret narı faydaları, nasıl kullanılır, kudret narı macunu
kudret narı faydaları, nasıl kullanılır, kudret narı macunu

Kudret Narı

İsmine yakışır bir meyve olan kudret narı her derde deva, içeriğinde insan sağlığına pek çok faydalar barındırmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler bir meyve olan kudret narını ve kudret narı faydalarını ve kudret narı macunu tarifini merak eden okurlarımız için araştırdık. Hazırsanız başlayalım…

kudret narı
kudret narı

Kudret Narı Nedir

Kudret narı her mevsim ve iklim şartlarında yetişebilmektedir. Kudret narını ister saksıda yetiştirin isterseniz de bahçede yetiştirebilirsiniz. Kudret narı her ortamda rahatlıkla büyüyebilir. Kudret narının ana vatanının Hindistan olduğu bilinmektedir. Kudret narı kabak familyasına ait bir meyvedir. Genellikle ve yoğun olarak tropikal iklimlerde yetişir.

Tiroid Hormonu Yüksekliği Belirtileri

Kudret Narı Faydaları

kudret narı faydaları
kudret narı faydaları

Kudret narının faydaları olarak öncelikle birçok hastalığa şifa bir meyve olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda insanlar tarafından hastalıkların tedavisinde tıp ilaçlarının yanı sıra tedaviyi tamamlayıcı ve destekleyici alternatif tıp adı verilen bitkisel tedavi yöntemleri de kullanılmaktadır.

Kudret narının mideye faydası; Mide ile ilgili her türlü şikâyetlerin giderilmesine kudret narının çok iyi geldiği bilinmektedir. Mide rahatsızlığı olan bireylerin kudret narını tüketirken zeytin yağı eşliğinde tüketmeleri tavsiye edilir.

Kudret narının kanser hastalığına faydası; Kudret narı vücutta aktif olarak hücre yenilenmesi için çalışır. Hücre yapısını onarır ve düzenli çalışmasını destekler. Kudret narı özellikle meme kanseri üzerinde adeta koruyucu kalkan görevi görmektedir. Ve kanserli hücrelerin çoğalmasını önlemektedir.

Kudret narının cilt yanıklarına faydası; Cilt yüzeyinde oluşan yanıklarda kudret narı ile hazırlanan karışımın iyi geldiği bilinmektedir. Önceden hazırlanan bu karışım yanık anında cilde sürülebilir. Cam kavanoz içinde çekirdeklerini ayıkladığınız kudret narını iyice ezin. Püre haline gelene kudret narının üzerine bir kaşık zeytin yağı gezdirin. Ağzı kapalı bir şekilde 1 yıla yakın bir süre saklayabileceğiniz bu karışımı yanık oluşması halinde gönül rahatlığıyla cildinize sürebilirsiniz.

Cilt Kararmasına Doğal Çözüm

Kudret narının grip ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarına faydası; Kudret narı antibiyotik etkisi gösteren bir meyvedir. Soğuk algınlığı, nezle ya da grip gibi üst solunum yolu hastalıklarına karşı çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Kudret narının kabızlığa faydası; Sindirim sistemi sağlığını düzenlemek ve destelemek kudret narının diğer faydaları arasında yer almaktadır. Kudret narı ile birlikte bir kaşık zeytinyağı tüketmek bağırsak ve sindirim sistemi problemlerinizi tamamen ortadan kaldıracaktır.

Kudret narının diğer faydaları;

 • Tümörlerin büyümesini ve yayılmasını engeller.
 • En başta meme ve gırtlak kanseri olmak üzere pek çok kanser türüne karşı etkin mücadele eder. Kansere karşı koruyucu özellikler barındırır.
 • Egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarının önleyici ve iyileştirici tedavisinde kullanılır.
 • Hücre yenilenmesini destekler.
 • Mide rahatsızlıklarını önler ve bağırsakların sağlıklı çalışmasını sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı koruyucu özellikler gösterirken ayrıca hastalıkların iyileşme sürecini de hızlandırır.
 • Romatizma, gut hastalığı ve eklem ağrıları gibi sorunlara en iyi çözüm olarak bilinir.
 • Varis tedavisinde etkilidir.
 • Tiroit ve guatr sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Vücuttaki iltihabı yok eder.
 • Karaciğerin çalışma düzenini destekler. Karaciğeri tertemiz yapar.
 • Adet sancılarının etkisini azaltır.
 • Göz hastalıklarına karşı etkilidir.
 • Mantar enfeksiyonlarına ve cilt & saç sağlığına karşı çok faydalıdır.
 • Günlük gereken enerjiyi sağlar.
 • Metabolizma faaliyetlerini artırır.
 • Basura çok iyi gelir.
 • HIV virüsünün yayılmasını engeller.
 • Ülser, gastrit, kolit ve reflü gibi hastalıkları iyileştirir.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.

Kudret Narının Kanser Tedavisindeki Etkisi

Amerika Kanser Araştırmaları Derneği’nin yapmış olduğu bilimsel araştırmalar kudret narının kanser hücrelerinin çoğalmasını, büyümesini ve yayılmasını engellediğini ortaya koymuştur. Bunun yanı sıra Colorado Üniversitesi’nin yapmış olduğu başka bir araştırma deneyinde ise kudret narının kanserli hücreleri durdurduğu yönünde sonuçlanmıştır. Yapılan bilimsel araştırmalar ışığında bu şifalı bitkinin kanser tedavisinde etkili sonuçlar verdiği söylenmektedir. 

Kudret Narı Nasıl Kullanılır

kudret narı nasıl kullanılır
kudret narı nasıl kullanılır

Kudret narı çiğ olarak tüketilmez çünkü tadı acı ve aroması ise oldukça keskindir. Kudret narı marmelat, macun ya da yemek olarak pek çok şekilde tüketilebilir. Kudret narının saymakla bitmeyen faydalarından en üst düzeyde yararlanabilmek için tüketme yöntemi çok önemlidir. Örneğin kudret narını yemek olarak tüketmek için en iyi pişirme tekniklerinin kullanılması bu şifalı faydalarını daha iyi ortaya çıkaracaktır. Kudret narı zeytinyağı ile karışımı hazırlanarak ya da bal ile karıştırılıp macun haline getirilerek tüketilmektedir.

Kudret Narı Ve Zeytinyağı Karışımı Nasıl Yapılır?
 • Kudret narının çekirdeklerini ayıklayın.
 • Cam kavanozun içine has zeytinyağı koyun.
 • Zeytinyağının üzerine temizleyip ayıkladığınız kudret narı yapraklarını ilave edin.
 • Birkaç gün bekledikten sonra kudret narı yaprakları zeytinyağının içinde eriyecektir. Yemeklerden önce ya da sonra yemek kaşığı kadar tüketebileceğiniz bu karışımı dilerseniz yara ve yanıkların tedavisinde de kullanabilirsiniz. Bu karışımı ağzı kapalı bir şekilde 1 yıla kadar rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Kudret Narı Macunu 

Kudret narı en yaygın macun halinde hazırlandıktan sonra tüketilmektedir. Kudret narı macunu olarak aktarlardan satın alabileceğiniz gibi kendiniz evde de bu karışımı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Gelin şimdi hep birlikte kudret narı macunu nasıl yapılır öğrenelim;

Kudret narı macunu için gereken malzemeler;

 • 1 adet kudret narı
 • Yarım kavanoz bal

Kudret narı macunu yapılışı;

Yarım kavanoz balın üzerine temizlenip ayıklanan kudret narı yapraklarını ekleyin. Ağzı kapalı kavanoz içinde muhafaza edin. Yemeklerden önce veya sonra 1 yemek kaşığı kadar tüketin.

Kudret Narı Yan Etkileri

Hamile ve düşük riski olan kadınların kudret narını tüketmeleri kesinlikle tavsiye edilmez. Günlük kullanım miktarını aşmak ateş, kusma, ishal, baş ağrısı gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Kısırlık tedavisi görenlerin, diyabeti olanların, tansiyon sorunu olanların tüketimi konusunda ölçülü olmaları ve mutlaka kullanım öncesinde doktora danışmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA