Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

saç dökülmesine ne iyi gelir
saç dökülmesine ne iyi gelir

Pek çok insan saçlarının dökülmesinden şikayetçidir. Ancak bilinmeli ki saçların belli bir miktarda dökülmesi gayet normaldir. Fazı bazı kişilerde saç dökülmesi normalin üzerindedir. Saç dökülmesi genellikle deri hastalıklarından kaynaklanabilmektedir. Deri hastalıklarının yanında  stres, beslenme alışkanlıkları ve benzeri pek çok etken de saç dökülmesinde etkilidir. Bazen de tedavi amaçlı kullanılan bazı ilaçlar saç dökülmesine neden olmaktadır. Bu geçici bir durumdur. İlaç tedavisi tamamlandığında saçlar eski haline dönebilir.

Saç Dökülmesine Doğal Çözümler

Saç dökülmesini önlemek için aslında pek çok seçenek bulunmaktadır. Örneğin sarımsak saç dökülmesine karşı etkili olan bir yöntemdir. Sarımsak özü, kafa derisine masaj yaparak sürüldüğü taktirde başınızda bulunan zararlı yapıları ortadan kaldırmaya yarayacaktır. Sarımsağın içerisinde bulunan maddeler sayesinde çok daha güçlü bir saç yapınızın oluşmasını sağlayacaktır. Ancak pek çok kişi sarımsağı kokusundan dolayı saçına sürmek istemez. Bu gibi durumlardan sarımsak özü bulunan şampuanlar tercih edebilebilir.

Öte yandan çok tercih edilmese de etkili olan bir besin daha vardır. Bu besin de yumurtadır. Yapılan araştırmalar sonucunda yumurtanın cilt sağlığı için ihtiyaç olabilecek proteinleri sağladığı kanıtlanmıştır. Sahip olduğu zengin protein çeşidi ve sayısı ile yumurta, saçı güçlendiren ve saç dökülmesine karşı etkili olan bir formüldür,

Saç Dökülmesine Zeytin ve Badem Yağı

saç dökülmesine karşı zeytin ve badem yağı
saç dökülmesine karşı zeytin ve badem yağı

Saç köklerine çok iyi gelen bir başka iki besin ise zeytin ile bademdir. Bunları saçlara uygulayabilmek için her ikisinin de yağını satın almanız gerekiyor. Zeytinin ve bademin yağı, E vitamini zenginliği ile dikkati çekmektedir. Aynı zamanda kalsiyum, magnezyum minarelleri bulunduğundan saç kökleri için büyük fayda sağlarlar. Zeytinyağının doymamış mono yağ asitleri saç dökülmesine karşı oldukça etkili olduğu gibi aynı zamanda saç yapınızı şekle sokmaya, daha sağlıklı gözükmesini de sağlamaktadır.

Badem yağını saçlarınıza uygulamak için şu metodu metodu uygulayabilirsiniz; Badem yağını saçınızda kullanmak için yağı biraz ısıtın ve yeterince ısındıktan sonra saç derinize sürüp biraz masaj yapın. Ve ardından yaklaşık iki saat kadar bekleyin. İki saat süresince saçınıza müdahale etmeyin ve ardından saçınızı saf su ile yıkayın. Bu metot saç dökülmesine karşı etkili bir metot olarak bilinmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA