Safra Kesesi Taşına Ne İyi Gelir

safra kesesi taşına ne iyi gelir
safra kesesi taşına ne iyi gelir

Safra Kesesi Taşına Ne İyi Gelir

Safra kesesi sindirim sisteminde çok önemli bir yeri olan ve karaciğerin salgıladığı safrayı depolayan bir kesedir. Armut şeklinde olan bu kesede bulunan safra, çalışmasını kolaylaştırmak için mideye aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda safra kesesinde görülen taş oluşumu sindirim sistemini olumsuz yönde etkilemektedir. Safra kesesi taşı nedenleri arasında yüksek kolesterol, obezite, beslenme hataları, metabolik rahatsızlıklar ve ya yüksek düzeyde alkol tüketimi yer almaktadır.

Safra Kesesi Nedir?

Safra kesesi taşına ne iyi gelir sorusunun cevabını gelin hep birlikte inceleyelim;

Safra kesesi taşına iyi gelen şeylerin başında doğru ve sağlıklı yaşam kurallarına dikkat etmek gelmektedir. Bunun için de öncelikle yapılması gereken doğru beslenmeye dikkat etmektir. Ancak bu şekilde safra kesesi taşı doğal tedavisinde ilerleme sağlanabilir.

Safra kesesi taşı için maydanoz; maydanoz sayesinde diüretik kum oluşumu engellenmektedir. 1 çay kaşığı kurutulmuş maydanoz yapraklarını 1 fincan kaynar su içine atın ve demleyin. Her gün düzenli olarak tüketin.

Safra kesesi taşı için karahindiba; vücuttaki toksinleri en iyi şekilde uyararak uzaklaştıran bir bitki olan karahindiba, ayrıca kolesterolü düşürür ve ürik asidi vücuttan atar. Bunun için 1 yemek kaşığı karahindiba yaprakları 1 litre kaynar su içine atılır ve demlenmesi için bir süre bekletilir. Düzenli olarak günde 3 bardak kadar içilebilir.

Safra kesesi taşı için mısır püskülü; Safra kesesi taşı tedavisinde en ideal ve etkili sonuçlara ulaşmak için mısır püskülünü de deneyebilirsiniz. 2 yemek kaşığı mısır püskülünü 4 fincan su içine atın ve 25 dakika boyunca kaynatın. Ilıyan karışımı süzdükten sonra günde 3 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Safra kesesi taşı için ayı üzümü; En etkili mikrop yok edici doğal bitkilerden biri de ayı üzümüdür. Enfeksiyonu yok etmede olan etkili gücü safra kesesi taşını yok etme üzerinde de gayet olumlu sonuçlar vermektedir. 1 litre ılık su içine kurutulmuş 5 kaşık ayı üzümü otunu ekleyin ve 4 – 5 saat bekleyin. Süzdükten sonra için.

Safra kesesi taşı için zerdeçal; Zerdeçalın düzenli kullanım sonrasında, oldukça büyük olan safra kesesi taşlarını bile küçülttüğü yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulmuştur. Bu nedenle safra kesesi taşı şikayeti olanların yemeklerinde köri, kişniş, kakule, kimyon gibi baharatların yanı sıra zerdeçalı da düzenli olarak tüketmeleri gerektiği uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.

Safra Kesesi Taşı İçin Nane Kür Tarifi

Bu kürün düzenli tüketilmesi sayesinde safra kesesi taşı şikayeti olanların taşlarını daha hızlı ve daha kolay bir şekilde düşürmesi sağlanacaktır. Ayrıca safra kesesi taşı nedeniyle oluşan ağrıları da en aza indirecektir.

Yapılışı

  • Bir bardak kaynar su içine kurutulmuş nane yapraklarından 1 yemek kaşığı kadar atın.
  • Ağzı kapalı bir kap içerisinde 7 – 8 dakika kadar demlenmeye bırakın.
  • Süzdüğünüz karışıma 2 çay kaşığı bal ilave edin.
  • Günde 2 fincanı geçmeyecek şekilde 5 hafta boyunca nane karışımını düzenli olarak tüketin.

Safra Kesesi Taşını Eriten Kür Tarifi

Malzemeler

  • Mısır püskülü
  • Limon
  • Şalgam tohumu

Yapılışı; Safra kesesi taşını eriten kür tarifi için öncelikle şalgam tohumu ve mısır püskülünü yaklaşık 15 – 20 dakika kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra içine dilimlenen limonlar atılır ve demlenmeye bırakılır. Aç karnına 2 günde bir olacak şekilde günde 1 fincan içilir.

Safra kesesi taşlarının kolayca düşmesi için tavsiye edilen bir diğer uygulama ise kara turp bir gün boyunca doğal zeytinyağı içinde bekletilir. Turp ve zeytin yağını sıkarak elde edilen sıvı karışım günde 1 kez ve sabahları aç karnına içilir.

Safra kesesi taşlarını düşürmek için önerilen bir diğer karışım ise taze çınar kabuklarını 1 saat boyunca bir miktar limonlu su içinde kaynatılır. Süzüldükten sonra sabahları aç karnına  fincan içilir.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA