Sivilce Nasıl Geçer Sivilce Lekelerine Doğal Çözüm

sivilce nasıl geçer sivilce lekelerine doğal çözüm
sivilce nasıl geçer sivilce lekelerine doğal çözüm

Bu günkü yazımızda sivilcelerden kurtulmak için evde oldukça basit ve ekonomik malzemeler ile pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz maske ve kür tarifleri vereceğiz. Sivilce nasıl geçer ve sivilce lekelerine doğal çözüm yolları hakkında bilgi almak için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz…

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilceler ile baş edebilmek kolay değildir. Bazı sivilceler geçici olsa da kimi durumlarda sivilceler kalıcı izler bırakabilir. Bu nedenle ileri derecede sivilce sorununuz varsa sivilce tedavisi için uzman bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz. İleri seviyede sivilce tedavisi uzun süren antibiyotik ilaç kullanımı gerektirdiği için mutlaka uzman bir cilt doktorunun kontrolünde yapılmalıdır. Henüz bakteriyel bir sorun teşkil etmeyen daha ufak çaplı sivilcelerin doğal tedavisi için aşağıdaki yöntemleri gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz… Ancak hemen hatırlatalım maskelerin içeriğindeki malzemeler her ne kadar doğal da olsa bazı cilt tiplerinde alerjik etkilere yol açabileceği için öncelikle küçük bir test etmenizi ve beklenmeyen bir durum ile karşılaştığınızda maske uygulamasına devam etmemenizi tavsiye ederiz…

Evde Doğal ve Kolay Cilt Bakımı

Şimdi gelin dilerseniz sivilce nasıl geçer sivilce lekesi için doğal çözüm yolları nelerdir hep birlikte inceleyelim…

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Papatya Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için papatya maskesi
sivilcelerden kurtulmak için papatya maskesi

Bunun için iki dal taze papatyayı havanda ya da herhangi bir sert cisim ile iyice ezin ve püre haline getirin. Daha sonra sivilce üzerine sürüp yaklaşık 20 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Karbonat Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için karbonat maskesi
sivilcelerden kurtulmak için karbonat maskesi

Karbonatı ve suyu macun haline getirin. Sivilce yüzeyine sürün 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 4 gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Limon Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için limon maskesi
sivilcelerden kurtulmak için limon maskesi

Güçlü C vitamini kaynağı olan limon maskesi için taze sıkılmış limon suyunu temiz bir bez yardımı ile sivilce yüzeyine nazikçe sürün. 10 dakika bekletip ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı sivilceler geçene kadar her gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Yumurta Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için yumurta maskesi
sivilcelerden kurtulmak için yumurta maskesi

Bir yumurtanın akını ve 1 çay kaşığı balı güzelce karıştırın. Tüm malzemeler iyice karışınca temiz bir kulak pamuğu ile sivilce yüzeyine sürün. 25 dakika bekletip ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Yumurta Akı Maskesi Faydaları Nasıl Hazırlanır

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Kil Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için kil maskesi
sivilcelerden kurtulmak için kil maskesi

Cam bir kâse içinde 2 aspirin, 1 çay kaşığı beyaz kil ve bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Sivilce yüzeyine sürüp 15 dakika kadar mimik yapmadan maskenin kuruması için bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Gül Suyu Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için gül suyu maskesi
sivilcelerden kurtulmak için gül suyu maskesi

Sivilcelerinizden gül suyu mucizesiyle kurtulmak için 1 yemek kaşığı bal ile 1 yemek kaşığı doğal gül suyunu güzelce karıştırın. Sivilce üzerine nazik bir şekilde sürüp 25 dakika boyunca bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Avokado Maskesi

sivilcelerden kurtulmak için avokado maskesi
sivilcelerden kurtulmak için avokado maskesi

Olgunlaşmış bir adet avokadoyu çatal yardımı ile iyice ezin. 1 yemek kaşığı bal ekleyip karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın ve 25 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 gün düzenli olarak yapmaya devam edin.

Avokadonun Cilde, Saça Faydaları Avokado Maskesi

Not: Bu maske ve kürlerin yanı sıra aktarlarda ve eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiz soğuk sıkım argan yağı, sardunya yağı ya da biberiye yağını da sivilce doğal tedavisine destek olması için kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA