Yıpranmış Saçlara Özel Saç Bakım Maskesi

yıpranmış saçlara özel saç bakım maskesi
yıpranmış saçlara özel saç bakım maskesi

Özellikle yaz mevsiminde yoğun olarak güneş ışığı ve deniz suyuna maruz kalan saçlar güçsüzleşir ve yıpranır. Yıpranmış saçlara doğal bakım yapmak ise sanıldığı kadar zor değil… Evinizde elinizin altında bulunan malzemeler ile doğal saç bakım maskesi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Saçları Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

Bunun yanı sıra tabi ki saç bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar da var… Yazımızın içeriğinde saç bakımında dikkat edilmesi gereken hususları ve kullanıcı yorumlarından en olumlu dönütleri alan harika bir saç maskesi tarifinin detaylarını bulabilirsiniz… Keyifli okumalar dileriz…

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saç bakımında öncelikle kimyasal katkılı kozmetik ürünlerinden mümkün olduğunca uzak durun. Doğal malzemeler ile bakım yapmak saç tellerini güçlendirmek ve sağlığına kavuşturmak için en etkili yollardan biridir.

İnternette pek çok sitede doğal saç bakım maskesi tarifi bulmak mümkün. Ancak burada esas dikkat edilmesi gereken maskenin sizin cilt ya da saç tipinize uygun olması… Örneğin aşırı yağlı saçlar için zeytinyağı saç bakım maskesi uygulamak kesinlikle tavsiye edilen bir durum değildir.  Saç bakım maskesi tariflerini denemeden önce herhangi bir alerjik reaksiyon görülmesi halinde kürü uygulamayı kesin… Saç tipinize en uygun maskeyi uygulamaya özem gösterin.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus olarak ise saç bakım maskelerini duştan sonra temiz saça uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Saç bakımında en etkili sonuçlara ulaşmak için maske uygulamasını temiz saça yapın.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Hazırlanır

Maske uygulamasının yapıldığı günlerde saçınızı yormayın. Yani fön, maşa, boya gibi uygulamaları saç bakım maskesi yaptığınız gün yapmayın. Aksi halde maske etkisini uzun süre gösteremeyecektir.

Saç maskesini düzenli olarak uygulamak da önemlidir. Saçların bakımının düzenli aralıklarla yapılması halinde istenen sağlıklı saçlara kavuşmak daha kısa sürede olacaktır.

Saç maskesini yaptıktan sonra mutlaka temiz bir havlu ya da bone ile sarmayı ve en ideal süre olan 25 dakika boyunca beklemeyi ihmal etmeyin.

Saç Bakım Maskesi

saç bakım maskesi
saç bakım maskesi

Özellikle nemini kaybetmiş, kurumuş, kırılmış ve yıpranmış saçlar için yapılması gereken ilk iş rutin bakım kürleri uygulamaktır. Sizleri daha fazla merakta bırakmayalım… Saç bakımında en etkili sonuçları veren ve her saç tipine uygun olan saç maskesi tarifi detaylarına geçelim…

Pratik ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç bakım maskesi için gereken malzemeler;

  • 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı bal

Saç bakım maskesi yapılışı: Tüm malzemeleri cam bir kâse içinde tamamen homojen bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Saç diplerinden başlayarak saç uçlarına doğru masaj taparak tüm saça maskeyi sürün. Saçınızı temiz bir havlu ya da bone ile sarın. Yaklaşık 25 – 30 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. İhtiyaca göre zaman aralıklarını belirleyerek 7 – 10 günde bir saç bakım maskesini uygulamaya özen gösterin. Ayrıca kalıcı ve etkili sonuçlar almak için maskeyi hazırlarken malzemelerin mümkün olduğunca doğal olmasına dikkat edin. Örneğin bu maske için ev yoğurdu, ev sirkesi ve doğal bal tercih edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA