Yüksek Tansiyon Düşürme Tansiyon Çıkınca Ne İçilir

yüksek tansiyon düşürme tansiyon çıkınca ne içilir
yüksek tansiyon düşürme tansiyon çıkınca ne içilir

Yüksek Tansiyon Düşürme

Tansiyon sorunu; insanlar arasında oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Yetişkin kişiler arasında % 30 gibi görülme sıklığı olan yüksek tansiyon rahatsızlığı kurnaz ve sinsi bir hastalıktır ve hemen fark edilemeyebilir. Dolayısıyla yüksek tansiyon nedenleri, belirtileri ve tedavisi gibi konular internette de kişiler tarafından fazlaca araştırılmaktadır. Biliyoruz ki kan basıncının birden yükselmesinden dolayı damarlardaki kan akışının ve basıncının artması ile ortaya çıkan yüksek tansiyon rahatsızlığının bitkisel tedavisi de çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle bu günkü yazımızın konusu da tansiyon hastalarını yakından ilgilendiren hipertansiyon yani yüksek tansiyon bitkisel tedavisi olarak belirledik ve uzman görüşlerini sizler için derledik… Faydalı olması dileğiyle iyi okumalar dileriz…

Himalaya Tuzu Nasıl Kullanılır

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Doğal Tedavi Önerileri

 • Mümkün olduğunca tuzsuz beslenin. Ancak az da olsa tuz kullanmak istersiniz kesinlikle işlenmemiş olan kaya tuzunu tercih edin.
 • Günlük aldığınız öğünlerde lif, potasyum ve diğer minerallerin eşit bir şekilde dağılmış olmasına dikkat ederek beslenin.
 • Kızartma, hamur işi ve şerbetli tatlı gibi ağır yemeklerden uzak durun.
 • Sebze ve meyve gibi antioksidan yönünden güçlü besinleri günlük düzenli olarak tüketin.
 • Günlük potasyum ihtiyacı için 1 adet muz tüketmek tansiyonun dengelenmesine oldukça yardımcı olacaktır.
 • Günde en az 8 – 10 bardak su tüketin.

Tansiyon Çıkınca Ne İçilir

Tansiyon hastalarının özellikle tansiyon çıkınca ne içilir gibi soruları yoğun olarak sorduğu bilinmektedir. Sizler için tansiyon çıkınca ne içileceğini araştırdık ve şu sonuçlara ulaştık. Ancak hemen hatırlatalım herkesin sağlık öyküsü birbirinden farklı olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle kendinizi iyi hissetmediğiniz hiçbir öneriyi doktorunuzun onayı almadan denemeyiniz. Tansiyon çıkınca ne içilir;

 • Limonlu su; bir bardak su içine yarım limonun suyunu sıkın ve için. Limon yüksek tansiyonunuzu en ideal seviyede dengeleyecektir.
 • Nane çayı; tansiyon dengelemek için diğer bir yöntem de nane çayıdır. Nane çayını sıcak su içine bir miktar taze ya da kuru nane atarak hazırlayabilirsiniz.
 • Nar suyu; Narın faydalarından biri de içerisindeki antioksidan uyarıcı etken maddeler sayesinde kalp & damar sağlığını korumasıdır. Tansiyon sağlığı için de çok etkili olan nar meyvesinin kendisini tüketebileceğiniz gibi daha hızlı etki etmesi adına nar suyu da içebilirsiniz. En sağlıklı sonuçlar için nar suyunuzu evde doğal bir şekilde kendiniz hazırlamalısınız.
 • Sarımsak çayı; yüksek tansiyon dengelenmesi için en popüler kür olan sarımsak kürü bir çok uzman tarafından da önerilmektedir. Sarımsak kürünü hazırlamak için gereken malzemeler bir miktar sıcak su, limon, sarımsak ve maydanozdur. Bunun için öncelikle 15 – 20 sap maydanoz robottan geçirilir. Üzerine 1 – 2 diş sarımsak, çeyrek limonun suyu ve 1 bardak su ilave edilir. Karışım robottan geçirilir. Her sabah aç karnına kahvaltının 15 dakika öncesinde 1 su bardağı içilir. Bu küre 9 gün boyunca devam edin 5 gün ara verin. Sonrasında 9 gün daha devam edip 5 gün ara verin. Toplamda 27 gün küre devam edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir husus; 9 günlük kürlerde ilk 3 gün sarımsak ilaveli, diğer 3 gün sarımsak olmadan sonuncu 3 gün ise tekrar sarımsak katarak karışımı hazırlamaya dikkat etmenizdir.
 • Soğan suyu; soğan suyu damarlardaki kan akışının en sağlıklı şekilde olmasına katkı sağlar. Bu nedenle yüksek tansiyon hastalarının tansiyon yükseldiğinde soğan suyu içmesi tavsiye edilir. Soğan suyunun faydaları ve hazırlanışı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayınız.
 • Keklik otu bitki çayı; keklik otu bitki çayı hazırlamak oldukça basittir. Keklik otu bitki çayı; bir miktar sıcak su içine bir miktar keklik otu ilave edilir ve 5 dakika demlenerek hazırlanır.
 • Kırk kilit otu bitki çayı; kırk kilit otu çayınızı aktarlardan hazır olarak temin edebilirsiniz. Düzenli kullanım sonrası tansiyonunuzun dengelendiğini göreceksiniz.
 • Kedi otu bitki çayı; çayınızı aktarlardan hazır olarak temin edebilirsiniz.
 • Lavanta çayı; rahatlamayı sağlayan lavanta çayı için sıcak su içine bir miktar lavanta otu atın ve demlenmesi için bekleyin.
 • Pancar suyu; günde 1 bardak haşladığınız pancarın suyunu içerek tansiyonunuzu dengelenmesine katı sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ!!! Faydaloji.com sitemizde yayınlanan tüm video, makale, yazı ve tüm yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sözü edilen besinlerin faydaları ya da tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri genel varsayımlardan oluşmaktadır ve zamanla güncelliğini yitirebilir. Tavsiye niteliğinde olan tüm öneriler tıbbi teşhis ve tedavini yerine geçemez. Kişiye özel tedavi yöntemleri için mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sitemizde tavsiye edilen her bitkisel uygulama öncesinde uzman doktora danışılmalıdır. Uzman doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan dolayı ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan tüm kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA